MAHMUT KÖSEMUSUL: KOBİ'LERE ÖNEM VERİYORUZ - Sakarya Medyası MAHMUT KÖSEMUSUL: KOBİ'LERE ÖNEM VERİYORUZ
Sakarya Medyası

MAHMUT KÖSEMUSUL: KOBİ’LERE ÖNEM VERİYORUZ

MAHMUT KÖSEMUSUL: KOBİ’LERE ÖNEM VERİYORUZ

SATSO, üyesi olan KOBİ’lerin büyümelerini teşvik etmek, üyelerinin faydalanabilecekleri destek ve finansman modelleri konusunda toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Kösemusul, KOBİ’ler önem verdiklerini söyledi.

KOBİ’lerin varlıklarını devam ettirebilmeleri, büyümeleri ve gerekli öz kaynağa ulaşmaları amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği çerçevesinde başlatılan çalışmalar kapsamında SATSO tarafından ‘’Finansmana Ulaşmanın Yol Haritası’’ konulu toplantı düzenlendi.
Toplantı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB), Türkiye İş Kurumu, Kredi Garanti Fonu, Teknoloji Transfer Ofisi ve Doğu Marmara ABİGEM’in katılımıyla düzenlendi.
GENİŞ KATILIM
2016 yılında uygulanacak destek programları hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı programa, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul başta olmak üzere, İş Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet Yılmaz, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, KGF Sakarya Yöneticisi Osman Kıcıman, Doğu Marmara ABİGEM Yetkilileri, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri çok sayıda davetli iştirak etti.
ÖNEMSİYORUZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul oda olarak şehrin potansiyelini harekete geçirerek; ekonomik kalkınmanın kontrollü ve güçlü olması için çalıştıklarını söyledi. “Çok hızlı bir değişimin içindeyiz” sözleriyle devam eden Kösemusul, “Dünya değişiyor, yöntemler değişiyor. Zamanın ruhuna uygun bir şekilde kendimizi ve kurumlarımızı yenilemezsek başarılı olmamız mümkün değildir. Bu nedenle KOBİ’lerimizi önemsiyoruz” şeklinde konuştu.
BİLGİ VERDİLER
Kösemusul yapılan toplantının asıl amacı hakkında da bilgi verdi. Kösemusul Finansmanda yol haritası tayin etmek; bu önemli konuda kolaylaştırıcı yöntemler uygulamak amacıyla böyle bir toplantı düzenlediklerinin altını çizdi. Başkan Kösemusul’un ardından kürsüye gelen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Proje Uygulama Birimi Başkanı Şevket Kırıcı MARKA’nın 2016 Yılı Destek Programı hakkında detaylı bilgi verdi. KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet Yılmaz ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın Destek Programları Hakkında bir bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantı, diğer katılımcı kurumların bilgilendirmesi ile devam etti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ