VALİ HÜSEYİN COŞ: İLİMİZDE 6 BİN MÜLTECİ YAŞIYOR - Sakarya Medyası VALİ HÜSEYİN COŞ: İLİMİZDE 6 BİN MÜLTECİ YAŞIYOR
Sakarya Medyası

VALİ HÜSEYİN COŞ: İLİMİZDE 6 BİN MÜLTECİ YAŞIYOR

VALİ HÜSEYİN COŞ: İLİMİZDE 6 BİN MÜLTECİ YAŞIYOR

Vali Hüseyin Avni Coş RATED’i ziyaretinde yaptığı konuşmada, ilimizde yaklaşık 6 bin Suriyeli’nin yaşadığını belirterek, Bunlar tabi birçok yere biraz kalabalık, toplu halde gittikleri için vatandaşın gözünde çok fazla mülteci var gibi bir algı oluştu” dedi

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, RATED’i ziyaret etti. RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Vali Hüseyin Avni Coş, dernekle ilgili bilgi aldı. Ziyarette medyanın önemine değinen Vali Coş, medyanın milli menfaatlere ve ülke çıkarına hizmet etmesi gerektiğini ifade etti. Medyanın terörü beslememesi gerektiğini ifade eden Vali Coş, paralel devlet yapılanması ve PKK terör örgütüne yönelik güvenlik güçlerinin operasyonlarının sürdüğünü hatırlattı. Coş, medyanın bu mücadelede milli birlik ve beraberliğe hizmet etmesi gerektiğini söyledi.
HEDİYE
Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen RATED Başkanı Adıyaman, günün anısına Vali Coş’a hediye takdim etti. Başkan Adıyaman, Vali Coş’a minyatür bitki ve orkide hediye etti. Ziyaret esnasında Sakarya gündemini de değerlendiren Vali Coş, Sakarya’da yaklaşık 6 bin mültecinin ikamet ettiğini söyledi. Kamuoyundaki algının hatalı olduğunu ifade eden Coş, Sakarya’da mülteci sayısının aşırı olduğu yönündeki yaklaşımın doğru olmadığını söyledi. Coş, “Mülteciler bizim misafirlerimiz elbette. Sakarya genelinde 6 bin mülteci bulunuyor. Bunlar tabi birçok yere biraz kalabalık, toplu halde gittikleri için vatandaşın gözünde çok fazla mülteci var gibi bir algı oluştu” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ