GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ 5 MADALYA KAZANDI - Sakarya Medyası GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ 5 MADALYA KAZANDI
Sakarya Medyası

GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ 5 MADALYA KAZANDI

GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ 5 MADALYA KAZANDI

Türkiye Görme Engelliler Bireysel Yüzme Şampiyonası’na Sakarya Görme Engelliler Spor Kulübü damgasını vurdu. Fedai Özal 3 altın madalya kazanırken, Muhammet Safa Durdurmuş ile Yusuf Durdurmuş Türkiye üçüncüsü olarak ilimize döndü

FEDAİ’DEN 3 MADALYA
Türkiye Görme Engelliler Bireysel Yüzme Şampiyonası Alanya’da yapıldı. 20 ilden 107 sporcunun katıldığı şampiyona nefesleri kesti. Sakarya Görme Engelliler Spor Kulübü Türkiye Şampiyonası’na 5 sporcu ile katılarak madalyalara ambargo koydu. İlimizin başarılı sporcusu Fedai Özal 50 metre, 100 metre ve 400 metre serbest stil yüzme yarışlarında altın madalya kazanarak Türkiye birincisi oldu.
2 BRONZ MADALYA
Türkiye Görme Engelliler Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda Muhammet Safa Durdurmuş ile Yusuf Durdurmuş’da başarılı sonuçlara imza attı. Muhammet Safa, 50 metre serbest stilde Türkiye üçüncüsü olurken, Yusuf Durdurmuş ise 400 metre serbest stilde Türkiye üçüncüsü olarak kürsüye çıktı. Muhammed Safa ve Yusuf madalya töreninde Türkiye üçüncüsü olmanın sevincini yaşadı.
YÜREKTEN KUTLUYORUZ
İlimizin başarılı yüzme antrenörleri Gökhan Keskin ile Sinem Avcı, Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar aldıklarını belirterek sporcularını kutladı. Kesin ve Avcı, “Antalya’da güzel bir şampiyona geçirdik. Öncelikle bu şampiyonada şunu gördük; hiçbir engel başarıya engel değildir. Sporcularımız istekli, hırslı ve azimli çalışmalarının karşılığını aldılar. Bu şampiyonada mücadele eden tüm sporcuları yürekten kutluyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ