RUH SAĞLIĞI MERKEZİ'NDE 700 HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR - Sakarya Medyası RUH SAĞLIĞI MERKEZİ'NDE 700 HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR
Sakarya Medyası

RUH SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE 700 HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR

RUH SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE 700 HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde 700 hafta tedavi görüyor. Hastalar el sanatları, müzik, ve sportif faaliyetler alanlarında kurs görerek, zamanı değerlendiriyor.


NEŞE KAYNAĞI
Merkezde bulunan Psikiyatri Uzmanı, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Hemşire, Tıbbi Sekreter, Halk Eğitim eğitmenlerinden oluşan ekip ise hastalara yeniden umut olma noktasında hizmet veriyor. Resim ve Müzik başta olmak üzere el becerileri noktasında öğreticilerden eğitim alan hastalar, haftada bir gün merkezde düzenlenen gecede hünerlerini sergileme fırsatı buluyor. 2 yıldır merkezde tedavi gören Murat Şenol isimli hasta ise söylediği şarkılar ve yaptığı Gangnam Style dansı ile merkezin neşe kaynağı oldu.
ZAMANIN ÖNEMİ

Hastaların merkezde geçirdikleri süre içerisinde zamanın önemini kavramasının sağlandığını ifade eden Eğitmen Ali Ulvi Koca, “Belli kuralları dikta etmenin hiçbir anlamı olmadığı kanısındayız. Sadece edindikleri bu alışkanlıkları ilişkilerimiz içerisinde yürüttükleri müddetçe işlevleri de çok rahat yürümekte. Burada bir notla değerlendirme söz konusu değil. Sadece boşta geçen zamanla burada geçen zamanı karşılaştırdıklarında bu zamanın önemini kavramaları bizim için ve onlar için yeterli” dedi.

REHABİLİTE EDİLİYOR

Merkezi ziyaret ederek tedavi gören hastalarla tek tek ilgilenen Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Sağlam, “Merkezimiz çevresiyle binasıyla Türkiye’de çok iyi örneklerden bir tanesidir. Burada yaklaşık 700 civarında hastamız var. Hastalarımız bir anlamda burada rehabilite ediliyor. Bir yandan tıbbi tedavi gören hastalarımız bir yandan da hayatın içinde tutuluyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ