45 kadına 'deport' kararı - Sakarya Medyası 45 kadına 'deport' kararı
Sakarya Medyası

45 kadına ‘deport’ kararı

45 kadına ‘deport’ kararı

Polisin Karasu’da gerçekleştirdiği fuhuş operasyonunda yakalanan yabancı uyruklu kadınlar sağlık kontrolünden geçirildi. Kadınlardan 45 tanesi işlemlerinin ardından sınır dışı edilecek

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Karasu’da yabancı uyruklu kadınların fuhuşa zorlandığına dair şikayetler üzerine dün gece eş zamanlı 6 gazino ve otele 100 polis ile birlikte baskın yaptı. Baskında fuhuşa zorlandıkları belirlenen 27’si yabancı uyruklu 38 kadın ile kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen 4’ü yabancı uyruklu kadın 26 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan yabancı uyruklu kadınlar, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise yabancı uyruklu kadınlar, İl Göç İdaresi’ne teslim edilecekler. 45 kadının sınırdışı edileceği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında fuhuşa zorlanan kadınlarla para karşılığı beraber olan yaklaşık 200 kişi de tanık olarak ifadeye çağrılmak üzere emniyet müdürlüğüne getirildikleri öğrenildi.

200 çapkına şok davet!

Karasu’da dün gece yapılan fuhuş operasyonunda gözaltına alınan kadınlarla buluştukları belirlenen yaklaşık 200 erkek, Ahlak Büro’ya tanık olarak ifade vermeye çağrıldı

Sakarya Polisi, şehirde son yılların en büyük fuhuş operasyonuna yine Karasu’da imza attı. Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığı iddiaları üzerine bir süredir takip çalışması yapan Polis, dün gece bazı gazino ve otellere eş zamanlı baskın yaptı.

Baskında fuhuşa zorlandıkları belirlenen 27’si yabancı uyruklu 38 kadın ile kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen 4’ü yabancı uyruklu kadın 26 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında gazino ve otellerin güvenlik kameralarını inceleyen Polis, kadınlarla buluşan yaklaşık 200 erkeğin kimliğini tespit etti.

Ve dün geceden beri, bu kişiler tek tek aranarak ‘tanık’ olarak ifade vermeleri için Ahlak Büroya davet edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ