TOKİ 250 lira taksitle ev yapacak - Sakarya Medyası TOKİ 250 lira taksitle ev yapacak
Sakarya Medyası

TOKİ 250 lira taksitle ev yapacak

TOKİ 250 lira taksitle ev yapacak

TOKİ’nin emekliler için ayda 250 lira taksitle yapacağı konutlar için arsa tahsis işlemleri başladı. Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şubesi’ne 700 kişi ev başvurusunda bulundu. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan Camili Mahallesi’ndeki 1503, 1504 ve 1505 ada nolu parsellerin TOKİ’ye devri konusunda gerekli çalışmalar başlandı.

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ülke genelinde evi olmayan emeklilerin konut edinmesini sağlamak amacıyla Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeler ile yapılacak ortak çalışmalarla öne çıkan talepler doğrultusunda konut alıcısı ve arsa temin edilmesi şartıyla uzun vadeli 240 ay ve 250 liradan başlayan taksitlerle konutlar yapılacağını ve konut taleplerinin Türkiye Emekliler Derneği’nin şubelerine yapılacağını duyurmuştu.

Sakarya’da evi olmayan emekliye konut geliyor

Şehirde evi olmadığını belirten 700 emekli, Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şubesi’nden valiliğe talep başvurusunda bulundu.

Başvurular üzerine Sakarya Valiliği, 700 civarında konut alıcısı emeklinin konut taleplerinin karşılanabilmesi için Büyükşehir Belediyesi, Deftardarlık, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonu içerisinde arsa temin edilmesi için çalışma başlattı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan Camili Mahallesi’ndeki 1503, 1504 ve 1505 ada nolu parsellerin TOKİ’ye devri konusunda gerekli yazışmaların yapılmasını istendi.

Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun emeklilere 250 TL taksitle 240 ay vadeli sosyal konut edindirme vaadini 21 Ekim 2015 tarihinde Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu’nda müjdelediğini anımsattı. Emekli ev taleplerinin üyesi bulundukları derneğin Adapazarı şubesine yapıldığını ifade eden Büyü; “Şimdiye kadar 700 civarında bir başvuru oldu. Başvurular devam ediyor. Müracaat işlemleri derneğimizde gerçekleştirilen sosyal konut talebinde bulunan 649 mevcut üyemiz ve ilave kayıtlarla birlikte 700 emekliye konut yapılmak üzere Camili Mahallesi’nde ki 1503, 1504 ve 1505 ada nolu parsellerin TOKİ’ye tahsis edilmesini talep ettik.” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ