Adapazarı Ziraat Odası Vali Hüseyin Avni Coş’u Ziyaret Etti. - Sakarya Medyası Adapazarı Ziraat Odası Vali Hüseyin Avni Coş’u Ziyaret Etti.
Sakarya Medyası

Adapazarı Ziraat Odası Vali Hüseyin Avni Coş’u Ziyaret Etti.

Adapazarı Ziraat Odası Vali Hüseyin Avni Coş’u Ziyaret Etti.

Adapazarı Ziraat OdasıVali Hüseyin Avni Coş’u Ziyaret Etti. Adapazarı Ziraat Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı ile Mec. Bşk. Vekilinden oluşan HEYET Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ‘u makamında ziyaret…

Adapazarı Ziraat OdasıVali Hüseyin Avni Coş’u Ziyaret Etti.

Adapazarı Ziraat Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı ile Mec. Bşk. Vekilinden oluşan HEYET Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ‘u makamında ziyaret etti.

Adapazarı Ziraat Odasıheyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Hamdi Şenoğlu,Meclis BaşkanıCevat ALTUN, Meclis Başkan Vekili Sabri Karabaşoğlu ,

Yönetim Kurulu Başkan Vekili R.Şevket Kökçü, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Yolvermez , Mustafa Koç, Sadettin Duman, Erdinç Eryılmaz hazır bulundu.

izmir_ciftci2

Adapazarı Ziraat Odası YönetimKurulu BaşkanıHamdi Şenoğlu tarafından Sakarya Ziraat Odası UygulamalıTarım ve Hayvancılık Eğitim Merkezi Projesinin Sakarya İlinde Hayvancılığın geliştirilmesi için çiftçilere tarımsal ve hayvansal konularda teorik, pratik, ve uygulamalı eğitim verilerek bölgeye uygun en ekonomik, en doğal, en verimli ve en kaliteli ürünler üretmek olduğunu;

Uygulamalı eğitim merkezinde büyük ve küçük baş hayvan besiciliği, yem bitkileri yetiştiriciliği, açık ve kapalı alanlarda değişik sebze parsellerinin kurulması, seracılık , süs bitkileri, tarla ürünleri plantasyonları alanları, meyve yetiştiriciliği, aromatik bitki yetiştiriciliğine yönelik uygulamalı eğitim verileceği bir alan kurulması hedeflenmektedir.

baslık1

Böylece çiftçilerin modern ve sürdürülebilir bir alana kavuşmasını hedeflemekteyiz.

Gökçeören bölgesinde bulunan tarım alanlarının su taşkınlarına maruz kalmaması için D.S.İ.’nin bölgede yapması gerekli yatırımların bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz.

Adapazarı Ziraat Odası Başkanlığınınprojelerinden olanSakarya ilinde Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği, Sakarya Ziraat Odası Başkanlığı, Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneğinin birlikte yürüttükleri Zirai İlaç Ambalajlarının Oluşturduğu Risklerin Belirlenmesi ve Çözüm Yolları Geliştirilmesi Projesinineğitim aşamasında Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğündeneğitici desteği vermesi konusunda Sayın Valimizden destek istiyoruz.

sakaryadatoprak2

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Toprak Koruma Kurulu Başkanlığı,Mera Kurulu Başkanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi Adapazarı Ajans Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Sakarya Kombina Müdürlüğünden sorumlu Sakarya Vali Yardımcısı Nurettin Yücel ‘de ziyaret sırasında hazır bulundu. Vali Hüseyin Avni COŞ Vali Yardımcısı Nurettin Yücel ‘in Ziraat Odalarının sorun olarak belirlediği yerlerinde inceleme yapmak üzere görevlendirdiği öğrenildi.

Vali COŞ “ Bu güzel Çalışmalarından dolayı Ziraat Odasını kutluyorum. Bütün projelerinde yanlarında yer alacağımher zaman da destek olacağım” dedi.

sakaryadatoprak4

valibey2valibey3

valibey1

aralık73aralık28aralık9aralık71

ziraiilac5

tarımtoprakları1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ