Yufkacıdan gıda denetimcilerine yumruk! - Sakarya Medyası Yufkacıdan gıda denetimcilerine yumruk!
Sakarya Medyası

Yufkacıdan gıda denetimcilerine yumruk!

Yufkacıdan gıda denetimcilerine yumruk!

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce görevlendirilen gıda denetim ekibi saldırıya uğradı. Bir yufkacı denetim için gelen ekibe saldırdı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce görevlendirilen gıda denetim ekibi saldırıya uğradı. Bir yufkacı denetim için gelen ekibe saldırdı. Görevli bay ve bayana yumruk atan yufkacı görevlileri işletmesinden kovdu.

Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Fatih Kurt, saldırının kendilerini fazlasıyla üzdüğünü söyledi.

Kurt,“Halk sağlığının korunması ve vatandaşların güvenilir gıda tüketmelerini temin etmek üzere mesleklerinin gereğini yerine getiren gıda mühendislerinin böylesi bir saldırıya maruz kalmaları bizleri derinden üzmüştür. Yapılan işlem tamamen zorbalık olup, kamu görevlisinin görevini yapmasına engel olmak ve yaptığı görev nedeni ile kamu görevlisine zarar vermek maksatlıdır.
Buradan şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu belirterek bu elem verici olayı kınıyoruz. Bu olayların son bulması adına Gıda denetimi yapan personelimize destek olmak üzere gıda polisi uygulamasına mutlaka geçilmeli, tutanak, rapor ve ceza formlarında isim yerine sicil numarası kullanılması uygulamasına bir an önce başlanmalıdır. Türk Tarım Orman-Sen olarak meslektaşlarımıza yapılan bu çirkin saldırıyı tekrar kınarken, saldırıya uğrayan kamu görevlisi arkadaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunar, yetkililerin görevlerini yapmaları hususunda gerekli hassasiyetlerini göstermelerini umuyoruz.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ