REKTÖR ELMAS: ULAŞAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOK - Sakarya Medyası REKTÖR ELMAS: ULAŞAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOK
Sakarya Medyası

REKTÖR ELMAS: ULAŞAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOK

REKTÖR ELMAS: ULAŞAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOK

SAÜ Rektör Prof. Dr. Elmas, “Sakarya Üniversitesi ekip ve dayanışma ruhu ile hareket edip hedeflerine odaklanan bir üniversite. Bu yüksek motivasyon devam ettiği sürece başaramayacağız, ulaşamayacağımız hiçbir hedef yok” değerlendirmesinde bulundu.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 2015-2016 Bahar Dönemi Akademik Genel Kurul Toplantısı’nda Sakarya Üniversitesi’nin eğitim-öğretim, araştırma, kalite ve akreditasyon alanlarında yürüttüğü çalışmalarla büyük başarılar elde ettiğini söyledi. Sakarya Üniversitesi 2015-2016 Bahar Dönemi Akademik Genel Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın başkanlığında Sakarya Üniversitesi’nde görevli akademisyenlerin katılımı ile SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
BAŞARI VURGUSU
Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, Sakarya Üniversitesi’nin birçok alanda çeşitli başarılar sergilediğini vurguladı. Üniversitelerin eğitim-öğretim, araştırma-proje ve toplumla ilişkiler konusunda üç temel görevinin bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Elmas, “Eğitim-öğretimde akreditasyon çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurumsal değerlendirmeyle ilgili çalışmalar yaptık. Bir sistem oluşturduk ve uzaktan eğitimle bu sistemi destekledik. Eğitimde en kritik nokta olan hoca ile öğrenci arasındaki etkileşimden doğacak sonuca odaklanıyoruz.
PLANLAMA
Biz sınıf içerisinde derslerimizi öyle bir planlamalıyız ki sonunda öğrenci, dersler dışında farklı yetkinlikler de kazanabilsin. Bu konunun nasıl yapılabileceği ile ilgili eğitim fakültemiz çalışmalar yürütüyor. Aktif öğrenmeyi desteklemek amacıyla, çeşitli parametrelerle ‘En İyi Öğretim Üyesi’ belirlenecek ve ödüllendirilecek” dedi. Akademik Genel Kurul sonunda konuşan Rektör Prof. Dr. Elmas, “Sakarya Üniversitesi ekip ve dayanışma ruhu ile hareket edip hedeflerine odaklanan bir üniversite. Bu yüksek motivasyon devam ettiği sürece başaramayacağız, ulaşamayacağımız hiçbir hedef yok” değerlendirmesinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ