İşler tersine döndü, iş dünyası suskun - Sakarya Medyası İşler tersine döndü, iş dünyası suskun
Sakarya Medyası

İşler tersine döndü, iş dünyası suskun

İşler tersine döndü, iş dünyası suskun

İŞ DÜNYA SIÇIKMAZDA Asgari ücrete zam gelene kadar fabrikalarda çalıştıracak eleman bulamadıklarını her platformda dile getiren Sakarya iş dünyasının temsilcileri artık sessizliğe büründü. Bin 300 lira asgari ücreti ağır bulan patronlarınsessizliği devam ediyor

İŞÇİLER ARTIK SIRADA

Asgari ücret bin 300 lira olana kadar fabrikalarda eleman sıkıntısı yaşayan patronlar, zamla birlikte çıkmaza girdi. Yıllardır ‘Kimse iş beğenmiyor’ diyen organize sanayi bölgesinin yetkilileri ve SATSO yönetimi, asgari ücrete gelen zamla sessizliğe büründü. Çünkü Bin 300 lira maaşı yeterli bulan birçok kişi artık bu fabrikalarda işe girebilmek için can atıyor.

ÇALIŞANLAR KORKUYOR

Patronlar artan maliyet ve mevcut personelin asgari ücreti baz alarak istediği zam oranı sonrasında işçi kıyımına gitmeye başladı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ankara’ya giden Sakarya’daki 7 OSB Müdürü, Sakarya istihdamında yaşanan sıkıntıları anlattı. Görüşmelerde yaşanan sorunlara çözüm arandı. Heyet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk’ü ziyaret etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ