Karın Kası Hareketleri - Sakarya Medyası Karın Kası Hareketleri
Sakarya Medyası

Karın Kası Hareketleri

Karın Kası Hareketleri

Karın Kası Hareketleri

Sürekli karın kası hareketleri yaptığınız halde istediğiniz kaslara sahip olamadıysanız bu karın kası hareketleri tam size göre. Bu hareketleri düzenli olarak yapar ve beslenmenize de dikkat ederseniz istediğiniz karın kaslarına kavuşabilirsiniz.

Plank Karın Kası Hareketi

Bu hareketi yapmak için düz bir zemine şınav çeker gibi uzanılır, dirsekler yerde ve omuz genişliğinde açık olmalıdır. Hareketin doğruluğu için vücut baştan aşağı gergin ve düz olmalıdır. Yeni başlayan sporcular 3-4 set halinde 15-20 saniye yapıp dinlenmelidir. Dileyen bu süreyi uzatabilir. Bu hareket karın kası hareketleri içinde çok etkili bir egzersizdir. Ayrıca bu egzersiz sırasında karın kaslarının neredeyse hepsi çalışır durumdadır.

Vertical Crunch Karın Kası Hareketi

Düz bir zemine sır üstü uzanılır ve ayaklar 90 derece diz tutulur. Karın kaslarını kasarak baş yukarı ve öne doğru hareket ettirilir. Omurga kemikleri ile göbeğin yaklaştığını hissetmelisiniz. Bu karın kası hareketlerini vücudunuz hafif eğimli olacak şekilde yani oturur pozisyona gelmeden yapmalısınız.

Hanging Leg Raises Karın Kası Hareketi

Bu hareket için kendinize asılabilecek uygun bir yer bulun. Gövdenizi sallamama özen göstererek dizlerinizi karnınıza doğru çekin. Bunu yapınca havada oturur pozisyonda olmalısınız. Daha sonra ayaklarınızı yavaş bir şekilde salmaya başlayın, karın kaslarınızdaki gerilmeyi hissetmeniz gerek. Bu egzersizin karın kası hareketleri içinde oldukça etkili bir hareket olduğunu söyleyebiliriz. Başlarda bunu yavaş bir şekilde yapmaya başlamalısınız ve ilerleyen zamanlarda hızını arttırarak devam edebilirsiniz.

Yan sabit duruş Karın Kası Hareketi

Karın kaslarına daha şık bir duruş kazandıran bu kaslar ne yazık ki bir çok sporcu tarafından atlanmaktadır. Ancak bu kaslar karın bölgesini daha şık bir hale getiriyor. Bu yüzden bu egzersizi karın kası hareketleri içinde değerlendirmeliyiz.

Yapılışı çok basit. Vücuda görseldeki gibi yan gelecek şekilde pozisyon verilir. Bu pozisyonda beklenir. Bu bekleme aşamasında kasların gerildiğini hissetmek çok önemlidir. Dileyen üstte kalan bacağını pozisyonu bozmayacak şekilde yukarı kaldırıp indirebilir. Bu hareket futbolcuların sıklıklar antrenmanda yaptığı bir karın kası hareketidir.

Mekik Karın Kası Hareketi

Karın kası hareketleri içinde vazgeçilmez olan harekettir mekik. Bir çok insan bu hareketin nasıl yapıldığın aslında biliyor. Ancak her egzersizde olduğu gibi bunda da bazı püf noktalar var. Öncelikle gövdeniz tamamen yukarı kalkmamalıdır, bu hata sizi boş yere yoracaktır. Kaslarınız ne zaman kasıldıysa o ana kadar hareket etmeli daha sonra yavaşça geri gelmelisiniz. Bu hareketi de yavaş bir şekilde yapmalısınız, diğer türlü hiç bir anlamı kalmaz. Detaylı bilgileri videomuzdan öğrenelim.

 

Tüm bu karın kası hareketlerini yaparken ihtiyacınız olan en önemli şey sabırdır. Çünkü karın kaslarınız hemen oluşmayacak. Bunu başarmanız ancak disiplinli bir antrenman ile mümkündür. Bu karın kası hareketleri bir gün içinde toplam yarım saatinizi ancak alacaktır. Etkili karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız düzenli bir şekilde, aksatmadan bu hareketleri yapmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Karın kası hareketleri kadar beslenme de önemlidir çünkü vücudunuzda yağ fazla ise yaptığınız egzersizler bu yağların yakımı için harcanacağından karın kasına sahip olmanız güçleşecektir. Bu hatalara düşmediğimiz sürece etkileyici karın kaslarına sahip olmak pekala mümkündür.

Evet, tüm bu karın kası hareketleri size hayalinizdeki kaslara ulaştırmaya yetecektir. Yeter ki isteyin ve azimle hareket edin. Daha fazla karın kası hareketleri için sitemizi  takip etmeyi de ihmal etmeyin.

Karın kası hareketleri isimli yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ