Nurdan Derin oğlu Ayas Emin için yardım bekliyor - Sakarya Medyası Nurdan Derin oğlu Ayas Emin için yardım bekliyor
Sakarya Medyası

Nurdan Derin oğlu Ayas Emin için yardım bekliyor

Nurdan Derin oğlu Ayas Emin için yardım bekliyor

Oğlum gözlerimin önünde eriyor Karasu’da yaşayan Derin ailesinin kan kanseri hastalığına yakalanan minik oğlu Ayas Emin Derin nakil bekliyor. Çocuğunun her gün gözünün önünde eridiğini belirten Anne Nurdan Derin, tedavi süreci boyunca kendilerine uzanaca

Hastalığı nüksetti

Nurdan – Mehmet Derin’inin minik oğlu Ayas Emin Derin, yakalandığı Akut Miyeloid Lösemi (AML) hastalığının tedavisi için yardım bekliyor. 13 aylıkken Minik Derin’e tanı koyulduğunu söyleyen anne Nurdan Derin, tedavi süresinde oğlunun hastalığının nüksettiğini belirtti. Anne Derin, “Ayas’ın hastalığı 13 aylıkken fark edildi. Yapılan araştırmalarda AML yani bir çeşit lösemi hastası olduğunu öğrendik. Tedavimiz hemen başladı. Fakat iyileşme sürecinde oğlumun hastalığı nüksetti” ifadelerini kullandı.

Kardeşi umut olacak

Kocaeli Umuttepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören minik Ayas’ın gözlerinin önünde eridiğini de sözlerine ekleyen Anne Nurdan Derin, “Oğlum tam tedaviye cevap veriyorken bir anda hastalığı nüksetti. Şuanda Ayas 2,5 yaşında ve hayata devam edebilmesi için doktorlar kesin nakil olması gerektiğini söylüyor” dedi. Ayas için yeniden hamile kaldığını da sözlerine ekleyen Nurdan Derin, “Ayas için şuan tek umut doğacak olan bebeğimiz” şeklinde konuştu.

Yardım bekliyoruz

Anne Nurdan Derin, minik Ayas Emin Derin için yardım beklediğini söyledi. Anne Derin, “Yardım etmek isteyen vatandaşların Kızılay’a gönüllü donör bağışçısı olarak bir tüp kan vermeleri gerekiyor. Bu konuda halkımızın duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi. Hastanede bütün ihtiyaçlarını kendilerinin karşıladıklarını da sözlerine ekleyen Nurdan Derin, maddi anlamda da artık yetişemediklerini sözlerine ekledi. Ayas Emin’e yardım etmek için ulaşabileceğiniz telefon numaraları Anne Nurdan Derin: 0543 742 35 99, teyzesi Ayten Salt: 0546 249 64 78.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ