YENİKENT’İN 3 MUHTARI YENİHABER’E KONUŞTU: YATIRIM İSTİYORUZ - Sakarya Medyası YENİKENT’İN 3 MUHTARI YENİHABER’E KONUŞTU: YATIRIM İSTİYORUZ
Sakarya Medyası

YENİKENT’İN 3 MUHTARI YENİHABER’E KONUŞTU: YATIRIM İSTİYORUZ

YENİKENT’İN 3 MUHTARI YENİHABER’E KONUŞTU: YATIRIM İSTİYORUZ

Adapazarı’na bağlı mahalleler içinde nüfusu en fazla olan mahalleler Korucuk, Camili ve Karaman Mahalle muhtarları Yenikent’e yatırım yapılmasını istediler

TÜİK verilerine göre, Camili Mahallesi 16 bin 928, Karaman Mahallesi 12 bin 763, Korucuk Mahallesi ise 17 bin 960 nüfusa sahip. Adapazarı’nın nüfus açısından en kalabalık olduğu bu üç mahallenin muhtarı, yeni adliye binası ve yatırımlarla ilgili konuştu. Yeni Adalet Sarayı’nın yeri konusunda AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Yenikent’i adres göstermişti. Baro Başkanı Zafer Kazan ise yeni adliye binasının mutlaka şehir merkezinde olması gerektiği yönünde fikir belirtmişti. Camili Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik, Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık ve Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyt Ulu, yeni adliye binasının Yenikent’e yapılması konusunda fikir birliği içinde yapılması. Öte yandan muhtarlar, yeni yerleşim bölgesine başka yatırımların da gelmesini istiyor.

İş yerleriyurt olsun(Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık)

Yeni adliye binasının Camili’de yapılması kararı güzel bir karar. Yenikent bölgesi ile ilgili vatandaşın gözünde şu anlayış var: Bizleri buraya attılar ncak belediyeler ve devlet bize sahip çıkmıyor. Örnek olarak Karaman Mahallesi’nde, halkın gideceği ne bir çay bahçesi var, ne de kapalı bir pazaryeri. Adliye binası ve Valilik binası, yeni yerleşim bölgesine bu açıdan bir hareketlilik getiriyor. Zaten zemin olarak da en sağlam bölge bizim bölgemiz. Yapılacaksa Karaman Mahallesi’nde yer bakılabilir.
KAMU BİNALARI
Sadece Adliye değil, diğer kamu binaları da bölgemize yapılabilir. Öte yandan bizim bölgemizde dört tane iş merkezi var. Bunlardan bir tanesi yüzde 50 dolu, diğerleri boş. Bu boş binalar bölge için tehlike arz ediyor. Bunlar atıl durumda. Bu iş merkezlerinin resmi kurumlara uygun olarak değerlendirilmesi uygun olur. Bu konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı’na aktardım. Kendisi üniversitenin Camili’de yapılacağını söyledi. Bizde o zaman Karaman Mahallesi’nde bulunan iş merkezlerinin yaşlılar için huzur evi ya da öğrenci yurdu olarak değerlendirilmesini istedik.

Sosyal ve ticarihayat canlanır (Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyt Ulu)

Yenikent bölgesine çakılan her çivi bölgeye katkı sağlar. Bölgenin adını duyurur. Bölgenin imarı, ulaşımı, alt yapısı, her türlü yatırımı kaldırır. Sadece adliye binası değil, başka yatırımlar da yapılabilir. Yapılan her yatırım bölgeye canlılık getirir. Dolayısıyla yapılacak yeni kurumlar bölgenin sosyal hayatını, ticari hayatını canlandırır. Bu bölgeye yapılacak her yatırıma desteğe hazırım.
————————————–
Başka yatırımların da önü açılsın (Yunus Özçelik Camili Mahalle Muhtarı)

Burada hareketliliği sağlayan adliye binasıdır. Adliye’ye gelip gidenler bölgeye hareketlilik sağlıyor. Öte yandan adliye lojmanları Camili Mahallesi’nde. Yeni adliye binasının buraya yapılmasının sonuna kadar savunucusuyuz. Yoksa birçok kaybımız olacak. Baro’nun da görüşü alınarak onlara ait bir bölüm de yapılabilir. Bölgede ticari ve sosyal alan olmadığı için adliye binasını bir sosyalleşme alanı olarak görüyoruz. Her geçen gün nüfus artıyor. Bölgeden otoban geçecek, buna göre bölgenin imarının planlaması yapılarak başka yatırımların da önü açılmalı. Adapazarı Belediyesi, bölgeyi imara açmalı. Öte yandan Emniyet Müdürlüğü binası yıkılacak. Adliye’den boşalacak olan yere de Emniyet Müdürlüğü’nün taşınmasını istiyoruz. Ancak Adliye’nin taşınması için büyük bir baskı var. Biz bölge halkı ve sakinleri olarak, bölgenin canlanması için baskımızı ve duyarlılığımız göstermeliyiz” ifadeleri kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ