İLİMİZDEN TERÖRE LANET YAĞDI. İŞTE O MESAJLAR - Sakarya Medyası İLİMİZDEN TERÖRE LANET YAĞDI. İŞTE O MESAJLAR
Sakarya Medyası

İLİMİZDEN TERÖRE LANET YAĞDI. İŞTE O MESAJLAR

İLİMİZDEN TERÖRE LANET YAĞDI. İŞTE O MESAJLAR

Ankara’da önceki akşam saatlerinde meydana gelen patlama ve terör saldırıları tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de tepkilere neden oldu. İlimizdeki siyasi partiler, STK’lar ve sendikalar saldırı kınadı.

Ankara İnönü Caddesinde önceki akşam saatlerinde askeri personel taşıyan servis araçlarına yapılan saldırı, ardından dün sabah Diyarbakır’da askeri araçlara yapılan bombalı saldırı ve öğlenden sonra Şırnak İdil’e yaşanan terör olaylarına tepkiler yağdı. Dün ilimizde bulunan siyasi partiler, STK’lar, sendikalar ve odalar yayınladıkları kınama mesajlarıyla, ülkemizi birlik ve beraberini kimsenin bozmayacağını vurguladı. İlimizde terör ile ilgili yayınlanan terör mesajları şöyle:
**
‘Yetkililer üzerine
düşeni yapmalı’

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, terör saldırısını kınadıklarını belirtti. Taşkent yaptığı açıklamada bu saldırıları gerçekleştirenlerin ve arkasındaki güçlerin hedeflerine ulaşamayacaklarını söyledi. Taşkent şöyle devam etti, “Bu güçler ulusumuzun dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyetimiz ve vatandaşlarımız bunun karşısında kararlılıkla duracaktır. Bu terör saldırılarının aydınlatılması ve yeni terör saldırılarının önlenmesi konusunda, yetkililerin üstlerine düşen görevi yerine getirmelerini bekliyoruz. Hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine, ulusumuza başsağlığı diliyoruz.”
Foto:Ayça Taşkent
**
Mete: ‘Saldırıların
karşısında duracağız’

STB Başkanı Cevdet Mete, terör olaylarını kınadı. Mete şöyle konuştu: “Ankara’da meydana gelen terör saldırısını ve saldırıyı gerçekleştirenleri terörü araç görenleri şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum. Yapılan saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef almaktadır. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi hedeflerinden uzaklaştıracaklarını sananlar yanıldıklarını göreceklerdir. Bu saldırı devlet kurumlarımızı itibarsızlaştırmak Milletin Devletine olan güvenini kırmak amaçlı yapılan alçakça bir saldırıdır. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir. Sakarya Ticaret Borsası camiası olarak yapılan bu alçakça saldırıyı hayatını yitiren asker ve sivil kardeşlerimize Allah’tan rahmet diler, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”

**

‘Bu saldırılar
bizi bölemez’

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Sezai Matur, Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınadı. Matur’un açıklaması şöyle:Türkiye’nin her zamankinden çok birlik ve beraberliğe, huzura ihtiyaç duyduğu dönemde Başkentimiz Ankara’da terör bir alçak ve hain saldırıda bulunmuştur. Askeri servis aracına yapılan saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmiş , aralarında Sakaryalı hemşerimiz Astsubay Bayram Erdoğan’ın da bulunduğu 61 kişi yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hiçbir terör örgütü büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüyle baş edemez. Birlik ve beraberliği hedef alan bu tür hain saldırılar hiçbir şekilde bizi bölemez aksine, Türk milletinin kenetlenmesine neden olur, olacaktır da. Şunu herkes bilmeli ki; Kurtuluş Savaşı’nda temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti’ni hiçbir güç sarsamaz. Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenlerin ve destekleyenlerin en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri cezaya çarptırılacaklarına inanıyoruz.

Türk-İş birlik ve beraberliğe davet etti

Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman yaptığı açıklamada terör saldırısını kınadı. Yaman şöyle konuştu, “Ankara’da patlayan bomba ir kez daha içimizi parçaladı. Ülkemizin içeride ve dışarıda karşı karşıya kaldığı ortam, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ciddi bir şekilde tehdit etmektedir. Soka çıkma yasakları, çatışmalar, şehitler ve mülteci akını ülkemizin nasıl bir zor ortamda olduğunun ispatıdır. Bu ülkenin vatandaşlarına sesleniyoruz, ‘Birlik beraberlik şimdi değilse ne zaman?’. Özellikle siyasiler çıkın şu açıklamayı yapın, ‘Ülkemizin içerisinde bulunduğu ortamdan kurtulması için siyasi mücadelemizi ve söylemlerimizi bir kenara bıraktık. Ülkemizin, bölünmez bütünlüğü için, içerisinde bulunduğumuz olumsuz ortamdan kurtarılması için ordumuzun, güvenlik güçlerimizin, bölge halkımızın yanındayız. Hükümet tarafından alınacak tüm önerilerin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.’ Böyle bir açıklama yapan muhalefet partiler halkımızın gözünde küçülmez. TÜRK-İş olarak bu zor dönemde tüm halkımızı, siyasilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı birlik ve beraberliğe davet ediyoruz.”

**
Hizmet-İş lanetledi
HİZMET-İŞ Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Ankara’da meydana gelen çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan terör saldırısını lanetliyoruz. Terör hain yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Acımız büyük ancak, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik hain saldırıların ülkemizin huzurunu bozmaya asla muktedir olamayacağını bir kez daha ifade etmek istiyoruz” dedi.

**

Döver: Emellerine
ulaşamayacaklar

SASİAD Yönetim Kurulu adına, Başkan Onur Döver, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı kınadı. Döver şunları söyledi: Ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün birlik ve kardeşliğimizin hedeflendiği bu alçak ve hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. eli kanlı terör örgütlerinin ve destekçilerinin tarihin hiç döneminde ulaşamadıkları kirli kanlı ve hain emellerine bundan sonra da hiç bir tarihte aziz türk milletinin birlik ve kardeşliği karşısında ulaşamayacaklardır. SASİAD ailesi olarak terörü şiddet ve lanetle kınar aziz milletimize baş sağlığı dileriz.”

**

‘Ülkemiz üzerinde
oyun oynuyorlar’

Türk Kamu-Sen il Temsilcisi saldırı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Haince ve alçakça düzenlenen bu saldırı Türk milletinin üzerinde oynanan kalleş oyunların bir göstergesidir. Ancak, milletimiz her zaman olduğu gibi bu çirkin oyunları bozacak ve hainler emellerine asla ulaşamayacaktır. Türkiye Kamu-Sen camiası olarak, Ankara’da yaşanan bu hain ve kalleş saldırıyı bir kez daha lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

**
‘Katliamı kınadılar’

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, Ankara’ daki patlamayla ilgili Yönetim Kurulu adına bir açıklama yaptı. Saldırıyı gerçekleştirenleri kınayan Başkan Kadir Savaş; “Ankara’ da ki terör eylemi sonucunda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum ve katliamı kınıyoruz” dedi.

**
Yavuz:
Üzüntü
duyuyoruz

Türk Harb-İş Sakarya Şubesi Başkanı Yaşar Yavuz ise insanlık dışı saldırıyı lanetleyerek, bu saldırıların milletimizi yıldıramayacağını vurguladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “ TSK personeli taşıyan servis araçlarına karşı düzenlenen terör saldırısı, işçiler olarak bizleri büyük bir üzüntüye sevk etmiştir. Sabrımız isyan noktasına gelmiştir. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Terör karşısınde bütün milletimiz bir ve bütündür.”

**

ADD ‘Ciddi
adımlar atılmalı’

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi tarafından yapılan açıklamada, saldırının ulusumuzu derinden yaraladığını belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Ankara’da, ülkemizin başkentinde üstelik de TBMM, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı gibi bir çok önemli kurumun olduğu bir noktada böylesine bir patlama gerçekleşebiliyorsa bizler endişe etmek de haksız mıyız ?
Böyle bir durumda güvenlik ve istihbarat zaafının varlığından söz etmek gerekmiyor mu ?
Yıllardan beri süre gelen yanlış politikalar bugün ülkemizi bir çıkmaza sokmuştur. Her güne şehit haberleri ile uyanan milletimize bu acılar daha ne kadar yaşatılacaktır?Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

**

SYKD’den tepki

SKY Derneği Başkanı Necmettin Kırık, gece başkent Ankara’da, sabah saatlerinde de Diyarbakır’da kanlı yüzünü gösteren terör olaylarına karşı sert bir açıklama yaparak; “Terörü tüm uzantılarıyla birlikte Lanetliyoruz” dedi. SYKD Başkanı Kırık açıklamasında ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terörist grupların ve kanlı eylemlerden beslenenlerin, yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini ifade ederek; “Terörist eylemleri yapanların, insanlıkla ilgigli izah edilir hiçbir tarafları yoktur. Masum insanların canına kasteden terörün kökü mutlaka kazınmalıdır. Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugünde, teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına hiç kimsenin kuşkusu olmasın”

**
‘Acılar son bulsun’

RATED Yönetim Kurulu Başkanı H. Remzi Adıyaman, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Adıyaman, yayınladığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “Çarşamba akşamı Ankara’da meydana gelen terör saldırısı hepimizi derinden sarstı. Bir kez daha terör çirkin yüzünü gösterdi. Terörden dolayı bu güzel ülkenin güzel insanlarının çektikleri acılar artık son bulsun. Artık yeter! Başkentimizde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyor yaralananlara şifa, hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ