ŞEHİT DÜŞMEDEN ÖNCE FETVA ALMIŞ - Sakarya Medyası ŞEHİT DÜŞMEDEN ÖNCE FETVA ALMIŞ
Sakarya Medyası

ŞEHİT DÜŞMEDEN ÖNCE FETVA ALMIŞ

ŞEHİT DÜŞMEDEN ÖNCE FETVA ALMIŞ

Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii’nin emekli imamı ve Kıraat Eğitim Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Harputoğlu, Şehit Özel Harekatçı Kemal Yılmaz’ın Şehit düşmeden 5 gün önce kendisini aradığını söyledi.

SORULAR SORDU’
Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii’nin emekli imamı ve Kıraat Eğitim Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Harputoğlu, geçtiğimiz hafta Cizre’de şehit olan Özel Harekatçı Kemal Yılmaz’la şehit olmadan 5 gün önce yaptığı telefon konuşmasını anlattı. Hüseyin Harputoğlu, aslen Akyazılı olan Özel Harekat Polisi Kemal Yılmaz’ın telefonla kendisine ulaştığını ve bazı sorular yönelttiğini söyledi.
‘PARA BIRAKIN’
Harputoğlu, Şehit polis Kemal Yılmaz’ın kendisine, “Hocam, aç kalınca boşaltılan evlerdeki dolaplardan yiyecek alıyoruz, yataklarına yatıyoruz. Bu hak olur mu?” diye sorduğunu kendisinin de, “Osmanlı’nın askeri gibi yapın. O evlerden ayrılırken bir miktar para bırakın” dediğini ifade etti.
5 GÜN SONRA
Harputoğlu yaptığı duygusal telefon konuşmasını anlatarak, “Kemal Yılmaz bunun üzerine ‘Hocam her zaman paramız olmuyor. Olduğu zaman bırakıyoruz. Bankaya gidemiyoruz’ dedi. Ben de ‘O zaman yiyebilirsiniz. Evlerinden ayrılanlara devlet para veriyor. Masraflarını karşılıyor. Her tarafı, Suriyelisi, yetimi, fakiri, memuru, emeklisi herkesi düşünüyor. Layık olanı yapıyor’ diye yanıt verdim. 5 gün sonra Kemalimin Şehit haberi geldi. Şehidimizin hala sesi kulaklarımda. Şehit Kemalime ve bütün şehitlerimize üzüntüm çok büyüktür. Geride kalan aile efratlarına Cenabı Hak’tan uzun ömür sabrı Cemil ve Ecru cezirler niyaz ediyorum” dedi.
‘DUA EDİYORUM’
Her gün cemaati ve talebeleriyle birlikte Şehitler ve görev yapan asker ve polisler için dua ettiğini de söyleyen Harputoğlu, “İmandır bu cevher ki ilahi ne büyüktür! İmansız paslı yürek sinede yüktür. Teröristlerde ve onların elebaşlarında böyle bir duygu böyle bir iman var mıdır? Olsaydı böyle yapabilirler miydi? Bizim kahraman komutanlarımız, askerlerimiz, polislerimiz, vatan, namus, bayrak ve ezan için ölüyor, öldürüyorlar. Bu yolda ölüm şehadet rütbesi getiriyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ