ÇİFT GÖRENLER DİKKAT! İŞTE NEDENİ - Sakarya Medyası ÇİFT GÖRENLER DİKKAT! İŞTE NEDENİ
Sakarya Medyası

ÇİFT GÖRENLER DİKKAT! İŞTE NEDENİ

ÇİFT GÖRENLER DİKKAT! İŞTE NEDENİ

Dünyagöz Hastanesi doktoru . Burak Yanar, çift görme, başlı başına bir rahatsızlık olarak değil, ciddi hastalıkların belirtisi olabileceğini belirtti.

Dünyagöz Hastanesi doktoru Burak Yanar, çift görme hastalığı hakkında uyarıda bulundu. Yanar, çift görme hastalığının ciddi bir hastalığın belirtisi olabileceğini ifade etti. Yanar, “ Çift görme sık olarak diyabet ve hipertansiyona bağlı damar tıkanmalarının, kafa travmalarının, tiroit ve guatr hastalarında belli evrelerin göstergesi olabiliyorken daha az sıklıkta da olsa beyin ve göz tümörlerinin habercisi olabilir,” dedi.
DOKTORA BAŞVURUN
Burak Yanar “Gözden beyine giden sinirlerin geçtiği kanallarda oluşan kitleler de çift görme ile belirti verebilir. Çift görmeye ek olarak hasta aşağı ve yukarı bakamıyor ve göz kapağı düşüyorsa, bu belirtiler tümörle karşılaşma ihtimalini kuvvetlendirebilir” diyerek bilgi verdi.
Çift görmenin tek gözde mi yoksa çift gözde mi olduğunun çok önemli olduğuna dikkat çeken
Burak Yanar “Hasta ivedilikle bir göz hastalıkları uzmanına gitmeli ve altta yatan neden araştırılarak, teşhis ve tedavi süreci geç kalmadan başlatılmalıdır” diyerek vatandaşı uyardı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ