Ergün Atalay "Bu para ile geçinilmez" - Sakarya Medyası Ergün Atalay "Bu para ile geçinilmez"
Sakarya Medyası

Ergün Atalay “Bu para ile geçinilmez”

Ergün Atalay “Bu para ile geçinilmez”

CHP heyetini ağırlayan Türk İş Başkanı Ergün Atalay, asgari ücretin bin 300 lira olmasından sonra bazı sektörlerde işçi kıyımlarının başladığını belirterek, “Patronları, bizi ve siyasileri bir odaya kapatsınlar, bu parayı bize versinler, bakalım geçinebilecekmiyiz…

ZİYARETTE

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, partisinin genel merkez heyetiyle Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti. Ergün Atalay burada yaptığı konuşmada, hükümetin kıdem tazminatı ve esnek işçilikle ilgili yapmak istediklerine değindi. Kıdem tazminatı uygulamasının genele yayılmaması gerektiğini belirten Atalay, “Kiralık işçi, ne demek; kiralık sendikacı, kiralık bakan, kiralık genel müdür, böyle bir şey olur mu?” dedi.

TAZMİNAT

Atalay, “Şu anda esnek çalışma ve kıdem tazminatı ile ilgili sıkıntılarımız var. Bu konudaki sıkıntılarımızı anlatmaya gayret sarf ediyoruz. Esnek çalışma taşerondan daha fazla bu ülkenin başına bela olacak. Özelikle tarımda çalışan kadınlar, temizliğe giden kadınlar hasta bakan kadınlar, doğumdan ve askerden dönenlerle ilgili esnek çalışmayla ilgili düzenleme yapılsın. Kıdem tazminatı ile bu işin içinde yokuz” dedi.

ASGARİ ÜCRET

Tepkisini örneklerle dile getiren Atalay, “80 sene evvel kıdem tazminatı ülke gündemine gelmiş. Ecevit döneminde 30 gün olmuş. Asgari ücreti alan bir insanımız 1300 lira alıyor, 6,5 milyon civarında, 25 sene çalışacak 40 bin lira para alacak. Asgari ücret 1300 lira oldu, tekstil, büro iş kollarında işçi çıkarmaya başladılar. Beni de patronları da buna karşı çıkan siyasileri de bir odaya kapatsınlar, 1300 lirayı bize versinler, bakalım geçinebiliyor muyuz. Ondan sonra neyin ne olduğunu anlarız” diye konuştu.

http://www.bizimsakarya.com.tr/24086-bu-para-ilegecinilmez-haberi.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ