'BMC ile elimiz kuvvetlendi' - Sakarya Medyası 'BMC ile elimiz kuvvetlendi'
Sakarya Medyası

‘BMC ile elimiz kuvvetlendi’

‘BMC ile elimiz kuvvetlendi’

BMC Otomotiv ve Ticaret A.Ş.’nin Bakanlar Kurulu Kararı ile Karasu’daki münferit yatırımını değerlendiren SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Bu karar ile yerli oto üretimi konusunda da elimiz kuvvetlendi” dedi.

1,3 MİLYAR TL
Karasu’da bulunan 222 hektarlık Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi, Bakanlar Kurulu kararı ile münferit yatırım yeri olarak BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye tahsis edildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklamada bu yatırımın bölge ve Türkiye için çok önemli olduğunun altını çizdi. Işık ayrıca, alanda savunma sanayi araçları başta olmak üzere kamyon, otobüs ve motor üretimi noktasında 1,3 milyar liralık bir yatırım yapılacağını ve 4 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacağını açıkladı.

ÇEKİM MERKEZİ
Yatırım kararını değerlendiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, son yıllarda otomotiv sektöründe yoğun bir çalışma yaptıklarını vurguladı. Kösemusul, “Ülkemiz için çok önemli ve stratejik savunma ve otomotiv yatırımlarını gerçekleştirecek BMC’ye ev sahibi olan şehrimiz daha birçok yatırımla inşallah Milli Üretim ve Otomotiv Şehri olacak. BMC’nin yatırım kararı ile Sakarya’mız, otomotiv sektöründe güçlü bir çekim merkezi haline gelmiştir” dedi.

YERLİ OTOMOBİL
Yerli otonun Sakarya’da üretilmesi için gayretlerinin sürdüğünü aktaran Başkan Kösemusul, “Bu karar, Otomotiv Üssü Sakarya hedefimizle birlikte yerli otonun Sakarya’mızda üretilmesi talebimizde de elimizi kuvvetlendirmiştir. Sakarya Vites Yükseltiyor sloganı ile gösterdiğimiz yoğun mesaiyi hızla devam ettirecek ve yerli oto üretimi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeni Sakarya Gazetesi

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ