ECNEBİ FİRMALAR DUYMASINÜç ilçede doğalgaz bulundu.. - Sakarya Medyası ECNEBİ FİRMALAR DUYMASINÜç ilçede doğalgaz bulundu..
Sakarya Medyası

ECNEBİ FİRMALAR DUYMASINÜç ilçede doğalgaz bulundu..

ECNEBİ FİRMALAR DUYMASINÜç ilçede doğalgaz bulundu..

Özel bir firma tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden alınan izin ile yapılan aramada Serdivan, Söğütlü ve Ferizli ilçelerinde 400 ile 450 metre doğalgaz rezervlerine rastlanıldığı açıklandı.

Sakaryada özel bir firma tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden alınan izin ile yapılan aramada üç ilçede 400 ile 450 metre doğalgaz rezervlerine rastlanıldığı açıklandı.

Alınan bilgilere gore İstanbulda faaliyet gösteren özel bir firma Enerji veTabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden 6 ay kadar once Sakaryada 498 bin dönüm alanda doğalgaz aramak için izin aldı.

Bu izin sonrasında Sakarya genelinde sondaj kuyuları ile doğalgaz araması yapıldı.

Aramalar sonrasında Söğütlü ilçesinde 400, Ferizli ve Serdivan ilçelerinde ise 450 metrede doğalgaz bulundu.

Firma üç bölgede doğalgaz bulunmasıyla ilgili olarak Sakarya Valiliğine bilgi verirken doğalgaz bulunan bölgelerdeki sondaj yapılan kuyuların önlem olarak kapatıldığı belirtildi.

Sakarya Valiliği ile ilgenelinde yapılan doğalgaz arama çalışmalarında doğalgaz bulunduğunu doğrularken bölgedeki doğalgaz rezervi hakkında önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılacağı da belirtildi.

KaynakDHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ