Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi - Sakarya Medyası Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi
Sakarya Medyası

Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi

Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin projelerinden biri olan Serdivan Çocuk Akademisi, yeni dönem kayıtlarında da yoğun ilgi görüyor.

2015-2016Bahar dönemi kayıtları için Akademiye gelen veliler öncesinde kulüp çalışmaları ve eğitimler hakkında yetkililer tarafından bilgilendiriliyor. Yapılan çalışmalar ve kulüp faaliyetleri hakkında bilgilendirilen veliler daha sonra çocuklarının ilgisi ve yeteneği doğrultusunda 12farklı kulüpten 3 ünü tercih edebiliyor.

Serdivan Çocuk Akademisi’ndeki kulüpler ise şu şekilde; İngilizce,Sayısal Düşünce,Zekâ Oyunları,Bilim-Fikir ve Sanat,Görsel Sanatlar,Musiki, Adab-ı Muaşeret,Geleneksel Sanatlar,Temel Dini Bilgiler,Yaratıcı Yazarlık, Neşeli Bilim ve Resim Anne.

15 ŞubatPazartesi günü başlayan kayıtlarda rekor sayıya ulaşıp400’e yakınbaşvurualdıklarını ifade eden Çocuk Akademisi yetkilileri; “Çocuklarımızın sosyal ve sanatsal duygularının gelişimine katkı sağlayacak, onların sosyalleşmelerine ve erdemli kişiler olmalarına yardımcı olacak; oyun salonu, kütüphanesi, sinema salonu ve daha birçok farklı içerikle hazırladığımız Serdivan Çocuk Akademisi’ne tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

4 Yeni Sınıf

Çocuk Akademisi’nden yapılan açıklamada, özellikle 2-3-4. sınıfların olduğu kulüplere olan yoğun ilgiden dolayı ilk günlerde kontenjanlarındolduğu bu sebeple ilave4 yeni sınıfın daha açıldığı belirtildi.Toplamda 50 sınıfın ve 12 kulübün olduğu Akademide sınıf sayısı yenileriyle birlikte 54 oldu.Yetkililer26 Şubat Cuma günü saat 16.00’a kadarilkokul 2’den 7’nci sınıfa kadar öğrenim gören tüm öğrencilerin velileri ile birlikte Çocuk Akademisi’ne başvuru yapabileceklerini dile getirdiler.

Kulüp merkezli eğitim modeli çerçevesinde devam zorunluluğunun olacağı Çocuk Akademisi’nde eğitimler 12 hafta sürecek. 25 kişilik sınıflarda gerçekleşecek eğitimlerde ayrıca öğretmenler nezaretinde çocukların okul derslerine de yardımcı olunacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ