Sakaryalı muhtarlar Saray’da - Sakarya Medyası Sakaryalı muhtarlar Saray’da
Sakarya Medyası

Sakaryalı muhtarlar Saray’da

Sakaryalı muhtarlar Saray’da

Sakarya’nın 16 ilçesinden toplam 30 muhtarın katıldığı 21. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Çukur açanı açtığı çukura gömerek, imza atanı attığı imzanın utancına gark ederek, kem söz söyleyeni sözünün ağırlığı altında ezerek, Allah’ın izni ve inayetiyle hepsinin üstesinden geleceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 11 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi. Amasya, Ankara, Antalya, Bolu, Gaziantep, İstanbul, Kahramanmaraş, Muğla, Niğde, Sakarya ve Şanlıurfa’dan gelen 400’e yakın köy ve mahalle muhtarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafiri olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde verilen öğle yemeğinde ağırlandı.

BERABERLİK

Yemek öncesinde muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke ve millet olarak kritik günlerden geçilen bir dönemde gerçekleştirilen bu toplantıların; birlik, beraberlik ve kardeşliğin bir sembolü olduğuna inandığını söyledi. Mehmet Akif Ersoy’un, “Tarihi ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar; hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?” sözüne atıfta bulunarak, bugün Türkiye’nin, ibret alınmadığı için 200 yıldır tekerrür eden bir sürecin içine bir kez daha girdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, büyük ölçüde Balkan Savaşlarından ve Birinci Dünya Harbinden alınan derslerin ürünüdür. Bugün yaşadığımız hadiselerin perde arkasında, bizi yeniden o acı günlerin gerisine düşürmek niyeti vardır” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ