vali Coş'tan doğalgaz açıklaması - Sakarya Medyası vali Coş'tan doğalgaz açıklaması
Sakarya Medyası

vali Coş’tan doğalgaz açıklaması

vali Coş’tan doğalgaz açıklaması

Vali Hüseyin Avni Coş, 3 ilçede 400- 450 metrede doğalgaz bulunduğunu ancak rezervini konusunda bilgi olmadığını söyledi. Vali Coş, “Firma, Sakarya’da 3 bölgede doğalgaza rastlandığını ve kullanılabilir düzeyde olduğunu söyledi” dedi.

İstanbul merkezli Delta Uluslararası Petrol, Sakarya-Kocaeli Karadeniz kıyı şeridinde 3 noktada petrol aramak için geçen yıl 12 Mart’ta başvurdu. 3 yerde toplam 149 bin hektar alanda petrol araması yapılması için verilen izin Resmi Gazete’de yayımlandı.

3 alanda sondaj çalışmaları yapıldı. Aramalar kapsamında Serdivan İlçesi’nin Aralık Mahallesi’nde bulunan, kurutularak tarım arazisine dönüştürülen ‘Gökçeören Bataklığı’ olarak bilinen Gökçeören Ovası’nda petrol ve doğalgaz arama çalışmaları da yapıldı. Kış koşulları nedeniyle su toplanan Gökçeören Ovası’ndaki tel örgü ile çevrilen çalışma sahasında açılan kuyular dikkat çekerken, çalışma sahasında 5 kuyu olduğu, bir kuyudan yükselen borunun tıpa ile kapatıldığı görüldü. Aramalar sonucunda firma, Söğütlü İlçesi’nde 400, Ferizli ileSerdivan İlçesi’nde ise 450 metrede doğalgaz bulunduğuyla ilgili olarak Sakarya Valiliği’ne bilgi verdi.

Aralık Mahallesi Muhtarı Mustafa Karabaşoğlu, Gökçeören Ovası’nın ortasında bulunan çalışma sahasında, “Firma 6-7 ay kadar önce bu bölgeye gelerek kule kurup doğalgaz araması için çalışma yaptı. Çalışma sonunda birşey buldular mı bilemiyorum” dedi. “KULLANILABİLİR DÜZEYDE”

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, doğalgaz araması yapan firmanın, 3 bölgede doğalgaza rastladığını ve bunun kullanılabilir düzeyde olduğunu bildirdiğini söyledi. Coş, “Doğalgazın rezervi konusunda bilgi yok. Firma önümüzdeki günlerde yeniden ilimize gelerek çalışmalarını sürdürecek” dedi.

Sakarya’da doğalgaz araması yapan firmanın yetkilileri ise doğalgaz arama çalışmalarınınsürdüğünü, Sakarya Valiliği’nin açıklamalarına karşılık doğalgaz bulunduğuna dairaçıklama yapmaktan kaçındı.

http://www.sakaryamedyasi.com/ecnebi-firmalar-duymasinuc-ilcede-dogalgaz-bulundu/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ