Doğalgaz kaynağıyla ilgili konuştu: 'Yeni sondajlar da açılabilir' - Sakarya Medyası Doğalgaz kaynağıyla ilgili konuştu: 'Yeni sondajlar da açılabilir'
Sakarya Medyası

Doğalgaz kaynağıyla ilgili konuştu: ‘Yeni sondajlar da açılabilir’

Doğalgaz kaynağıyla ilgili konuştu: ‘Yeni sondajlar da açılabilir’

Anadolu Ajansı Sakarya Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Coş, İstanbul’da faaliyet gösteren bir firmanın kentte doğalgaz arama çalışması yaptığını söyledi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, kentte 3 ilçede doğalgaz rezervi bulunmasına ilişkin,“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gözetimi ve denetiminde arama çalışmaları sürüyor”dedi.

Söz konusu çalışmaların uzun süreli bir faaliyet olduğunu vurgulayan Coş,“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gözetimi ve denetiminde arama çalışmaları sürüyor. İnşallah konuyla ilgili yeterli sonuçlara ulaşıldığında, rezerv tespiti gibi işlemler tamamlandığında ve arama faaliyetleri bütünüyle bitirildiğinde ilgili bakanlıkça kamuoyuna gerekli açıklamalar yapılacaktır”diye konuştu.

Coş, yaklaşık 48 bin hektarlık alanda arama ruhsatı olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“İki noktada yapılan sondajda doğalgaza rastlandığına dair bilgi var. Çalışmalar, uzun soluklu faaliyetler. Arama faaliyetleri konuyla ilgili planlar çerçevesinde gerektiğinde diğer alanlarda da yapılacak. Belki icap ettiği takdirde yeni sondajlar da açılacaktır. Arazi çalışmaları tamamlanıp teknik değerlendirmeler bitirildiğinde, konuyla ilgili sonuçlar netleştiğinde muhakkak ki bakanlığımız tarafından paylaşılacaktır. Çalışmayı yürüten arkadaşlara başarılar diliyoruz.”

Sakarya’da yapılan sondaj çalışmaları sonucunda Söğütlü, Ferizli ve Serdivan ilçelerinde doğalgaz rezervi bulunmuştu.

kaynak:medyabar…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ