Hüseyin Avni Coş”Tarım Topraklarını Mutlaka korumalıyız” - Sakarya Medyası Hüseyin Avni Coş”Tarım Topraklarını Mutlaka korumalıyız”
Sakarya Medyası

Hüseyin Avni Coş”Tarım Topraklarını Mutlaka korumalıyız”

Hüseyin Avni Coş”Tarım Topraklarını Mutlaka korumalıyız”

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesiniziyaret etti.
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’uAdapazarı akşam haberleri gazetesi sahibi Abdullah ÖZDEN, Genel Yayın Yönetmeni Nurettin ERYILMAZ,Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN karşıladı.

Nurettin ERYILMAZ, Adliye önünde gelişen durumu anlattı.

Hüseyin Avni Coş “Valiliğimizce, Anayasamızın “Basın hürriyetini” düzenleyen 28.maddesinin “Basın hürdür, sansür edilemez.” hükmü gereği kamuya açık alanlarda basın mensuplarının görevlerini rahat yapabilmesi ve haber alma hürriyetlerini sağlaması için gerekli hassasiyet gösterilmektedir” dedi.

Hüseyin Avni Coş, doğalgaz araması yapan firmanın, 3 bölgede doğalgaza rastladığını ve bunun kullanılabilir düzeyde olduğunu bildirildi.Doğalgazın rezervi konusunda bilgi yok. Firma önümüzdeki günlerde yeniden ilimize gelerek çalışmalarını sürdürecek”

HER ZAMAN KORUNMALI

Tarım alanlarının korunması gerektiğini ifade eden Vali Coş, “Dünyanın geleceğine ilişkin yapılan nüfus, iklim, enerji, su ve gıda tahminlerinde; tarım ve hayvancılık sektörü her zaman korunması ve geliştirilmesi gereken, kritik önemde bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun içinde mevcut tarım alanlarının korunması, verim artışı, üretim planlaması ve tarımsal üretimin teşvik edilmesi önceliğimizdir” dedi.

Tarım sektörünün önemine işaret edenHüseyin Avni Coş, “Çünkü tarım sektörü stratejik sektör. Her sektörü ihmal edebilirsiniz, etmemek gerekir ama etseniz nihayet varoluşsal bir sonuç doğurmayabilir ama tarım sektörü ihmal edilemez, ikincil bir alan gibi görülemez.

VALİ54

COŞ, tarım sektörünün güçlü kılınması için de finansal piyasalarla ilişkisinin doğrudan kurulması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

“Eğer finansal piyasalarla ilişki kurulamazsa, uluslararası piyasalara açılmak mümkün olmaz. Bir anda ürettiğiniz büyük tarımsal potansiyeli gerçek anlamda katma değere dönüştürecek araçlardan yoksun oluruz. Mutlaka finansal araçlar kullanılmak durumunda, dünya ekonomisiyle entegre edilmek durumunda.

Vali Hüseyin Avni Coş “Şu an dünya ülkeleri için enerji sektörü neyse, tarım ve gıda kaynakları da aynı stratejik öneme sahiptir. Artan dünya nüfusu karşısında tarım ve hayvancılık sektörünün gelir sağlayıcı ekonomik bir faaliyet olma ötesinde insanın yaşamını sürebilmesi için stratejik önemi olan bir gıda üretim sektörü olduğunu belirterek, Dünyanın geleceğine ilişkin yapılan nüfus, iklim, enerji, su ve gıda tahminlerinde; tarım ve hayvancılık sektörü her zaman korunması ve geliştirilmesi gereken, kritik önemde bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun içinde mevcut tarım alanlarının korunması, verim artışı, üretim planlaması ve tarımsal üretimin teşvik edilmesi önceliğimizdir.Hayat ve yaşamın idamesi için en önemli faktör suyun önemli, sınırlı kaynakların hem toprak hem suyun korunması ve dengenin sağlanması adına su kaynaklarının yönetiminde doğru yapmamız gerekiyor.

Kent Meydanı ve Atatürk Heykeli Çevre Kirliliği

ODÜLALDI1

Atatürk Büstü ve çevresi Bakımsızlığının önlenmesi istendi

ODÜLALDI3

ODÜLALDI6

ODÜLALDI2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ