"O gün hukuksuzlar biz hukukçulardan sadece adalet görecek" - Sakarya Medyası "O gün hukuksuzlar biz hukukçulardan sadece adalet görecek"
Sakarya Medyası

“O gün hukuksuzlar biz hukukçulardan sadece adalet görecek”

“O gün hukuksuzlar biz hukukçulardan sadece adalet görecek”

Anayasa Mahkemesi , Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün MİT TIR’ları soruşturmasında tutuklu olarak yargılanmalarının kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkını ihlal ettiğine karar verdi.

Daha önce gazetecilerin tutuklu olarak yargılanması ile ilgili sürecin hukuki olmadığını ifade eden ve uygulamaya karşı çıkan Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Anayasa Mahkemesinin bu kararının ardından sosyal paylaşım hesabından düşüncelerini şöyle dile getirdi:

TUTUKLAMALAR HUKUKİ DEĞİLDİ

Karanlıklarda kaybettiğimiz Hukukun şimşek parıltısı gibi anlarda bir köşede sabırla beklediğini gördük. Anayasa mahkemesinin Can Dündar ve Erdem Gül için verdiği hak ihlali kararı işte böyle bir karar; “tutuklamalar hukuki değildir/B.No: 2015/18567”

“Casusluk”, “hükümeti ortadan kaldırma, “silahlı terör örgütüne yardım etmek” gibi uydurma ve komik suçlamalar ile 2 kez müebbet hapis cezası talep edilmişti haklarında. Evet tutuklamalar hukuki değildi. Haklarında dava açılması, iddianame hazırlanması da öyle…

“ONU ÖYLE BIRAKMAM” DİYEN İRADE!

“Onu öyle bırakmam” diyen ve yargıyı esir alan iradenin önünde şimdi iki yol var; ya Anayasa Mahkemesi üyelerini de tutuklayarak onları da esir alacaklar ya da Can Dündar ve Erdem Gül serbest bırakılacak. Başka yolu yok. Bir gün bütün hukuksuzlar ve hukuksuzluklar Hukukun önüne çıkacak. O gün bütün hukuksuzlar biz hukukçulardan sadece adalet görecekler!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ