Vatansızlık dünyadaki en büyük imtihandır - Sakarya Medyası Vatansızlık dünyadaki en büyük imtihandır
Sakarya Medyası

Vatansızlık dünyadaki en büyük imtihandır

Vatansızlık dünyadaki en büyük imtihandır

Hiç bir evsahibi konuğunu kendi evinde gibi hissettiremez. Vatansızlık dünyadaki en büyük imtihandır. Osmaniye’de X-Ray cihazından geçirilen kutudan bebek cesedi çıktı Osmaniye Belediyesi’ne gelen Suriyeli kadının, binaya girerken elindeki karton…

Hiç bir evsahibi konuğunu kendi evinde gibi hissettiremez.

Vatansızlık dünyadaki en büyük imtihandır.

Osmaniye’de X-Ray cihazından geçirilen kutudan bebek cesedi çıktı

Osmaniye Belediyesi’ne gelen Suriyeli kadının, binaya girerken elindeki karton kutuyu, X-Ray cihazına bırakmasıyla gerçek ortaya çıktı. Ekranda kutunun içerisinde bebek cesedi olduğunu gören kadın güvenlik görevlisi şoke oldu

muteci1

Kapıda bekleyen özel güvenlik görevlileri, Türkçe bilmeyen Elrifaielvezir’den kutuyu X-Ray cihazına bırakmasını istedi. Kutu cihazdan geçerken kadın görevli ekranda kutunun içerisinde bebek cesedi olduğunu fark etti.

Polisler, AFAD tarafından verilen tanıtım kartı kontrol edilen Rağde Elrifaielvezir’in Humus doğumlu olduğu ve Osmaniye’de sığınmacı olarak yaşadığını belirledi.

Genç kadının Türkçe bilen yakınları Elrifaielvezir’in Adana’da özel bir hastanede doğum yaptığını ve 26 gün sonra bebeğin öldüğünü…

hastanedeki görevlilerin kendilerine defin işlemleri için Osmaniye Belediyesine gitmesini söylemeleri üzerine cesedi bir kutuya koyarak dolmuşla Adana’dan Osmaniye’ye geldiklerini belirterek, “Bebeğin ölüm raporu var” dedi.

Balkan ülkeleri AB baskısına dayanamayıp mültecilere sınırları kapattı. Günde sadece 500 mülteci Avrupa’ya geçecek

UMHD Avrupa Kamp Ziyaretleri

Av. Uğur YILDIRIM, Wefa Başkanı Yusuf AYDIN ve Sadakataşı Başkanı Kemal ÖZDAL ile birlikte Avrupa’daki mültecilerin durumunu yerinde incelemek üzere 1 hafta sürecek ziyaretlerine geçtiğimiz günlerde başladı.

Ziyaretler kapsamında Avrupa’daki birçok sivil toplum kuruluşu ile istişarelerde bulunmanın yanı sıra mülteci kamplarında da çeşitli incelemeler gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin mülteci politikasını her fırsatta eleştiren Avrupa ülkelerinin bu konuda nasıl sınıfta kaldığını gözler önüne seren manzaralara şahit olan Yıldırım Fransa/Calais Kampı şartlarının Afrika ve Yunanistan’daki birçok kamptan daha kötü durumda olduğunu bildirdi.

Yıldırım “Batı medeniyetinin beşiği ve insan hakları/ demokrasi kavramlarının doğduğu ülke Fransa kendini sorgulamalıdır. Neden bütün mültecilerin tek amacı ölümü bile göze alıp Manş Tüneli’ni geçerek İngiltere’ye ulaşmak? ” diyerek Avrupa’nın iki yüzlü tutumunu eleştirdi.

Yıldırım ve beraberindeki ekibin Avrupa’da Mültecilikve SınırPolitikalarıraporu ziyaretler tamamlandıktan sonra kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ