MHP İL BAŞKANI BÜLBÜL’DEN BMC YORUMU: BU İŞİN İÇİNDE BAŞKA İŞ VAR - Sakarya Medyası MHP İL BAŞKANI BÜLBÜL’DEN BMC YORUMU: BU İŞİN İÇİNDE BAŞKA İŞ VAR
Sakarya Medyası

MHP İL BAŞKANI BÜLBÜL’DEN BMC YORUMU: BU İŞİN İÇİNDE BAŞKA İŞ VAR

MHP İL BAŞKANI BÜLBÜL’DEN BMC YORUMU: BU İŞİN İÇİNDE BAŞKA İŞ VAR

Bülbül, Karasu’da 2 Bin 222 dönümlük alanın münferit yatırım alanı olarak BMC’ye tahsisi ile ilgili konuştu. Bülbül, “Asıl mesele yerli otomobil değil. Bu işin içinde başka bir iş olduğu kesin” dedi

YERLİ OTOMOBİL DEĞİL
MHP İl Başkanı Levent Bülbül, 10 ay önce Bakanlar Kurulu kararı ile Otomotiv Endüstri Bölgesi ilan edilen 2 Bin 222 dönümlük alanın, bu karardan dönülerek Ethem Sancak’ın sahibi olduğu BMC’ye münferit yatırım alanı olarak tahsis edilmesiyle ilgili konuştu. Şehirde bu tahsisin ardından yerli otomobilin Sakarya’da üretileceği ile ilgili boş bir rüzgar estirildiğini belirten Bülbül, “Asıl mesele yerli otomobil değil” şeklinde konuştu.

KURGULU BİR ŞEKİLDE
‘İlk önce Ethem Sancak’ın BMC’yi TMSF’den nasıl aldığına bakmak lazım’ diyen Bülbül, “Bu işin içinde başka bir iş olduğu kesin. Bugün savunma sanayine büyük yatırım var. Karasu’daki yatırım da yerli otomobil için değil savunma sanayi için. Kurgulu bir şekilde bu tahsis gerçekleştirilmiştir” dedi.
TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
MHP olarak bu konunun takipçisi olacaklarını dile getiren Bülbül, “Yerli otomobilin önünün açıldığı söylemleri doğru değil. AKP’ye yakın olan bir isme, daha önceki Bakanlar Kurulu kararı iptal edilerek etki dışı ve usulsüz bir şekilde tahsis yapılmıştır. Biz konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Arkadaşlarımızla birlikte tüm detaylarına kadar bu olayı araştıracağız” diye konuştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ