TÜRK-İŞ'ten kiralık işçi açıklaması - Sakarya Medyası TÜRK-İŞ'ten kiralık işçi açıklaması
Sakarya Medyası

TÜRK-İŞ’ten kiralık işçi açıklaması

TÜRK-İŞ’ten kiralık işçi açıklaması

TÜRK-İŞ, Başbakanlık tarafından Meclise sevk edilen ve kamuoyunda “kiralık işçilik” olarak tanımlanan “İş Kanunu ile Türkiye iş Kurumu Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı” ile yapılmak istenen düzenlemelere yönelik işçilerin tepkileri.

Türkiye enerji su ve Gaz İşçileri Sendikasında Lastik İş ve TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların başkanları ve çalışanların katıldığı basın toplantısında konuşan Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, kiralık işçi uygulaması ile yakında taşeron işçiyi bile arar hale geleceklerini söyledi.

Yapılmak istenen düzenlemeler birçok işçi için tehdit niteliğini taşımakta olduğunu ifade eden Yaman, “Hükümetin, işçilerin çalışma ve aileleriyle birlikte yaşama şartlarını daha da kötüleştirecek bu yanlıştan dönmesini talep ediyoruz.”

1 Kasım genel seçimleri öncesi iktidarın seçim vaatleri arasında kadro sözü olduğunu hatırlatan Yaman, iktidarın bu sözü bir an önce yerine getirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Diğer sendikaların kiralık işçi düzenlemesine sessiz kalmakla suçlayan Yaman, işçinin karşısında olan bir sendikacılık anlayışının kabul edilemeyeceğini belirtti.

İçeride ve dışarıda ülkenin bir çok sorun ile uğraşırken bu tür sorunların ülkenin önünde yer tutmaması gerektiğini dile getiren Yaman, uygulamanın hayata geçmesiyle istihdam bürolarının önünün amele pazarlarına döneceğinin altını çizerek kiralık hayat yaşamak istemediklerini söyledi.

Yaman, 3 Mart Perşembe günü, saat 18.00’da gar Meydan’ında kurulacak stantta imza kampanyasını başlatacaklarını sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ