Adapazarı Belediyesi çocuklara “Geri Dönüşüm” eğitimi veriyor - Sakarya Medyası Adapazarı Belediyesi çocuklara “Geri Dönüşüm” eğitimi veriyor
Sakarya Medyası

Adapazarı Belediyesi çocuklara “Geri Dönüşüm” eğitimi veriyor

Adapazarı Belediyesi ile Şişecam, çocuklarda çevre duyarlılığını artırmak amacıyla okullarda “Geri Dönüşüm” eğitimi veriyor.

Adapazarı Belediyesi çocuklara “Geri Dönüşüm” eğitimi veriyor

Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile dünyanın en büyük ambalaj üreticilerinden olan Şişecam, okullarda Geri Dönüşüm bilincini oluşturmak amacıyla eğitim düzenliyor.

 

Öğrencilerde çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini anlatan Şişecam Sorumlu Eğitmeni Tuğba Sevilla,  Vali Mustafa Uygur İlk Okulu ve Atatürk İlkokulu’nda  “Cam yeniden cam” adlı sunum yaptı. Çöp ve atıklar, hava kirliliği, toprak kaybı ve küresel ısınma gibi birçok konuda bilgi verilen sunumda, “Cam Geri Dönüşümü” adlı kısa bir film gösterimi yapıldı. Adapazarı Belediyesi’nin camda geri dönüşümün sağlanması için bazı mahallerde uygulamaya başlattığı yeşil kumbaralar hakkında da bilgi veren Sevilla, evde kullanılmayan atık cam şişelerin bu kumbaralara atılmasını istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir