TEMA Adapazarı Fidan Dikimi Gerçekleştirdi - Sakarya Medyası TEMA Adapazarı Fidan Dikimi Gerçekleştirdi
Sakarya Medyası

TEMA Adapazarı Fidan Dikimi Gerçekleştirdi

TEMA Adapazarı Fidan Dikimi Gerçekleştirdi

Günü ve Orman Haftası münasebeti ile Sakarya Orman Müdürlüğü nezaretinde, TEMA Vakfı Adapazarı İlçe Sorumluluğu olarak 21 Haziran İlkokulu ve Özel Şahin İlkokulunun katıldığı fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

Ağaçlandırma Şefimiz Sn. Kerem ÖZDEMİR’in çocuklara fidan nasıl dikilir konusunda verdiği bilgiler ile başlayan, 450 kişinin katıldığı fidan dikim etkinliği çocuklarımızın Orman Müd. çalışanları ile beraber fidanları toprak ile buluşturması ve can sularını vermeleri ile tamamlanmıştır.

TEMA Vakfı Adapazarı Sorumlusu Ünsal YÜREK, Çocukların fidan dikiminde çok keyif aldıklarını ve yeniden yapmak istediklerini her yıl gözlemliyoruz. Orman Haftası münasebeti ile fidan dikimlerine yardım ediyor ve onların bu mutluluğunu paylaşıyoruz. Bu vesile ile; TEMA Vakfı olarak, orman varlıklarının öneminin altını çiziyor ve Yönetim Kurulu Başkanımız Deniz ATAÇ hanımefendinin sözleri ile konuya dikkat çekmek istiyoruz. “Ormanlar tüm canlılara hiçbir karşılık beklemeden hizmetler sunuyor.

Örneğin tarımsal, evsel, kentsel, endüstriyel ve çevresel amaçlı kullanılan erişilebilir tatlı suların yaklaşık %75’i ormanlardan beslenen su havzalarından sağlanıyor. Ormanlar ekolojik işlevlerinin yanı sıra dünyada 1.6 milyar insanın geçimi için de önem arz ediyor. Ancak maalesef iklim değişikliği, orman yangınları ve ormansızlaşma gibi baskılar orman ekosistemlerini tahrip ediyor. Bu bakımdan ormanların korunması konusunda daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerekiyor” Tüm Orman Müdürlüğü çalışanlarının Ormancılık Gününü kutluyor yaptıkalrı bu kutsal
görevde kendilerine kolaylıklar diliyorum. Fotograf çekimleri ile tamalanan etkinlik, öğrencilerin piknik keyfi ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ