15 temmuz nöbeti Akyazı'da tazelendi - Sakarya Medyası 15 temmuz nöbeti Akyazı'da tazelendi
Sakarya Medyası

15 temmuz nöbeti Akyazı’da tazelendi

Akyazı Belediyesi ve Milli Birlik ve Düşünce Derneğinin ortaklaşa düzenlenen 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi nöbetlerinin devamı kapsamında gerçekleştirilen programa yoğun ilgi ve katılım gerçekleşti.

15 temmuz nöbeti Akyazı’da tazelendi

Akyazı ilçe merkezinde Gazi Süleyman Paşa Camii önünde binlerce Akyazılının soğuğa rağmen katıldığı program; Saygı Duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. İmam Ethem Genç Hocanın aşrı şerifi okudu. Ardından Sakarya’da düzenlenen imam hatip ortaokulları arasında yapılan yarışmada derece yapan AK Şemsettin İmam Hatip orta okulu öğrencileri arapça şiir ve ilahi okuyarak büyük beğeni topladı.

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Akyazı ilçe Başkanı İbrahim Keleş 15 Temmuz gecesinde neler yaşandığını anlattı. Ardından Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem ERCAN; “Yıllar boyu hatırlanacak bir tarih yazdık. 15 Temmuz bir milattı ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak dedi. Sözlerine 15 temmuz bir Çanakkale ruhudur, 15 temmuz bir milattır, 15 temmuzun intikamını almak için 16 nisan günü sandık başına gececiğiz. Büyük Türk milleti; 15 temmuzun, 12 eylülün, 27 mayısın cevabını sandık başında verecek ve bu bağlamda; hep beraber dünya mazlumları için, büyük ve tam bağımsız Türkiye için, istikrar ve istikbal için, Recep Tayyip Erdoğan için, EVET diyoruz. “ dedi.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Sayın Akyazılılar 18 Mart günü 102’sini kutladığımız Çanakkale şehitlerini biliyorsunuz, bundan 102 yıl önce dedelerimiz, atalarımız bizler bu güne gelelim diye canlarını verdiler, savaştılar ve bizlerin bu güne gelmesine vesile oldular. Şimdi sıra bizde, sıra sizde 18 martta dedelerimiz canınız verdi, bizde 16 nisanda kalbimizi vererek EVET mührünü basarak cevabını vereceğiz inşallah ve yüz yıl sonrada bizim torunlarımız bizi rahmetle minnetle anacaklar inşallah.“ dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu konuşmasında; “Sevgili kardeşlerim 15 Temmuzda Türkiye’de bir ilki başardık. Tarihimizde ilk defa kanlı bir darbeyi beraberce önledik. Fetöcü hainlerin 40 yıldır yaptıkları hazırlıkları kendi başlarında bitirdik. Bu tarihimizde bir ilkti, bundan önceki darbelerde sabah kalkıp tankı gördüğümüzde işin bittiğini anlıyorduk ama bu sefer tanklarıyla toplarıyla hepsini püskürttük geriye çevirdik. Yeni anayasa için Akyazı her zaman yanımızda ve hep ön sıralarda yer aldı. Bu konuda Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a ve Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora ya teşekkür ediyorum. 16 Nisan’da sandığa gidip EVET diyerek gereken cevabı herkese vermiş olacağız inşallah dedi.

 

Düzenlenen Milli İrade ve demokrasi nöbetine katılan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Ak parti Sakarya Millet vekili Mustafa İsen ve Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı Akyazılı vatandaşları yalnız bırakmadı.

 

Tekder Derneği tarafından Semazen gösterisi hayranlıkla izlendi. Ardından Akyazı Belediyesi Mehteran Takımı Akyazılı vatandaşlara konser verdi. Soğuk hava şartlarına rağmen programa katılan vatandaşlar alanları terk etmedi.  Akyazı Belediyesi tarafından Vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ