Milletvekili Recep Uncuoğlu’ndan Ferizli’ye ‘Evet’ Ziyareti - Sakarya Medyası Milletvekili Recep Uncuoğlu’ndan Ferizli’ye ‘Evet’ Ziyareti
Sakarya Medyası

Milletvekili Recep Uncuoğlu’ndan Ferizli’ye ‘Evet’ Ziyareti

Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu referandum çalışmaları kapsamında Ferizli’yi ziyaret etti. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ak Parti Ferizli İlçe Başkanı Ramazan Serhoş ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle ile birlikte esnaf ve vatandaşları gezen Uncuoğlu, 16 Nisanda yapılacak halk oylamasında evet için destek istedi. Uncuoğlu, Bugün ki sistem ucube, topal, Cumhurbaşkanını biz seçiyoruz ama başbakan kim olacak belli değil dedi.

Milletvekili Recep Uncuoğlu’ndan Ferizli’ye ‘Evet’ Ziyareti

Esnaf ve vatandaşları gezen milletvekili Recep Uncuoğlu vatandaşların sorularını örnekleyerek cevaplandırdı. Yeni sistemin aslında Belediyecilik yönetimine benzediğine vurgu yaptı. Dünyada iki çeşit hükümet sistemi var. Bunlardan biri parlamentodan çıkan hükümet sitemi diğeri ise doğrudan halk tarafından hükümetin başının seçilmesidir. Şuan zaten Cumhurbaşkanını halkımız seçiyor. Yeni sistemle seçtiğiniz Cumhurbaşkanı hükümetinde başı olacak. Bu sayede çift başlılık ortadan kalkmış olacak, dedi.

CHP’nin yürüttüğü hayır propagandasına da değinen Uncuoğlu, CHP zamanında milletimize tepeden baktı. Yenin sistemde yüzde elliyi geçemeyeceğini bildiği için sistem aynı kalsın istiyor. Böylece üç beş bakan çıkarabiliriz. Hatta bir şekil koalisyonda yer buluruz hükümetin başı da oluruz düşüncesiyle hareket ediyorlar, dedi

 

Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, ‘’Kandilden PKK yöneticileri asla sistemde değişiklik olmamalı diye açıklama yapıyor. 15 Temmuzun mimarı FETÖ elebaşı oturduğu yerden hayır için direktif veriyor. Almanya, Hollanda, Belçika’daki vatandaşlarımız evet oyu kullanmasın diye. İşin doğrusunu öğrenmesinler diye, oradaki PKK, terör örgütlerinin, aşırı sol marjinal örgütlerin hayır propagandasına maruz kalsınlar diye, orada Evet propagandası yapılmasına müsaade etmiyorlar. Diplomasiyi hukuku ayaklar altına aldılar. Diplomatlarımızı tutuklamaya kalkıştılar. Bunların hayır dediği yerde biz evet diyerek onlara gereken dersi hep birlikte 16 Nisan’da sandıkta verelim, dedi.

 

Milletvekili Uncuoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Başkanı Ramazan Serhoş ve ilçe yönetimi, Ak Parti Ferizli Kadın kollarının düzenlediği bir evi ziyaret ederek burada vatandaşların sorularını yanıtladı. Uncuoğlu, ‘’65 tane hükümet kuruldu bunlardan 36 tanesinin ömrü bir senin altında. Her sene değişen hükümetle hiçbir yol alınamaz. Hiçbir iş yapılamaz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yönetimde istikrar sağlanacak. Beş yıl kesintisiz hizmet olacak. Eskisi gibi tek başına hükümet çıkmadı diye biz hükümetsiz kalmayacağız,’’ dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ