Erdoğan İçin Değil Herdoğan İçin “ EVET “ - Sakarya Medyası Erdoğan İçin Değil Herdoğan İçin “ EVET “
Sakarya Medyası

Erdoğan İçin Değil Herdoğan İçin “ EVET “

Referandum çalışmaları sürecinde Hendek’i ziyaret eden AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, ziyaretler kapsamında Hendek Ziraat Odası tarafından organize edilen, Çiftçiler Buluşması Günü programına katıldı.

Erdoğan İçin Değil Herdoğan İçin “ EVET “

Hendek Gençlik Merkezi Atlantis Düğün Salonu’nda yapılan ve Hendek Ziraat Odası tarafından organize edilen toplantıya, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya CHP Milletvekili Engin Özkoç, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, , AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Başkan Vekili Şenay Sakal, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, CHP İlçe Başkanı Reyhan Azak, Hendek Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Gençlik Hendek  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci, Ziraat Odaları Sakarya İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Şener Bayraktar, Oda Başkanları, Hendek Muhtarları, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Çiftçilerin Buluşmasında divan Başkanlığını Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar yaptı.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Programın açılış konuşmasını Hendek Ziraat Odası İkinci Başkanı Yavuz Ünal yaptı.

 

Ardından Divan Başkanlığını yapan Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar bir konuşma yaparak “ Bu ülkede ezanlar susmasın, ay yıldızlı Bayrak göklerden inmesin istiyorsak birlik ve beraberliğimizi korumak, kardeşlik duygularımızı muhafaza etmek zorundayız. Türkiye 15 Temmuzda ihanet girişimi ile karşı karşıya kaldı. Bunların ihanet çabalarını hep birlikte yaşayarak gördük. Bu ülke insanı her şeye rağmen basiretini muhafaza ederek vatanperverliğini muhafaza ederek bu zor sürecin üstesinden geldi. Bu ülkenin kargaşa, silahlı çatışmalar ve kendi içerisinde yaşayacak olumsuzluklarla kaybedecek zamanı yok. O zaman ister seçime gidelim, ister referanduma gidelim vicdanımızın bizi götürdüğü yere mührü vuralım. Ondan sonrada çalışmaya ve zorluklar karşısında dayanışmaya, üretmeye devam edelim. İktidarıyla muhalefetiyle bu ülke için çalışan yetkililerimize başarılar diliyoruz” Diyerek,  Sakarya’lı çiftçilerin sorunlarını gündeme getirdi.

Daha güçlü bir Türkiye için, güçlü bir “ EVET “   

Programa katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli de bir konuşma yaparak “Bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımızın üstünde yeri var. Türkiye’nin 2002 yılından 2017 yılında nereye geldiği hepimizin malumudur. 2002 yılında Türkiye’nin gayri safi yurt içi hasılası 250 bin dolardı. Kişi başı milli gelir ise 2500 dolarlar seviyesinde idi. Bugün gayri safi hasılamız 1 trilyon dolara yaklaştı ve kişi başı milli gelir ise 10 bin dolara ulaştı. Türkiye olarak hedefimiz 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmaktır. Gayri safi milli hasılamız 2 trilyon dolar, kişi başı milli gelirimizde 24-25 bin dolar olacak. “ Diyen Dişli, konuşmasına şöyle devam etti  “ Burada toplanma amacımız çiftçilerimizle buluşmaktır. İmkanlar dahilinde beklentilerimizi yerine getirmek gerekiyor. Çünkü artık 2050 yılında dünya nüfusu 10 milyar olacak. Gerek kuraklık gerekse diğer doğal nedenlerle ekilebilir alanlar her geçen gün azalıyor. Dolayısıyla daha verimli zirai üretime geçmemiz gerekiyor. Sakarya’ya 80 milyon fındık desteği geldi. Bunun 11milyon lirası Hendek’e geldi “ Dedi.

 

45 bin dönüm arazinin toplulaştırılması yapıldı

Bölünmüş arazilerin toplulaştırılması konusunda çalışmaların sona geldiğini ifade eden Dişli; “ Sakarya tarım konusunda pilot bir ilimizdir. Sakarya’da 45 bin dönüm arazinin toplulaştırılması hazır, inşallah hızla ihaleye gideceğiz.” Dedi.

 

Çiftçilerin sorunları konusundaki açıklamaların ardından Anayasa Referandumu seçimlerine sözü getiren Dişli” Bu bir parti meselesi değil, bu Türkiye’nin bir tercihi meselesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi, Erdoğan için değil Herdoğan için “ Evet “ demeliyiz. Mevcut parlamenter sistemle mi yönetilmek istiyoruz yoksa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile mi yönetilmek istiyoruz bu iş bu kadar basit. Bu tercih Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılını belirleyecek. Parlamenter sistemin her an kriz çıkartma potansiyeli mevcut. Bunu her aşamada gördük. Bu ülkede bir anayasa kitapçığı fırlatıldı ülke 45 milyar dolar zarar gördük. Türkiye 36yıl koalisyonlarla yönetildi. 30 yıl da tek başına iktidarlar tarafından yönetilmiş. Koalisyonla yönetildiği dönemlerde ülke ortalama %3,9 büyümüş, tek başına iktidarlarla yönetildiği dönemlerde ortalama %6 büyümüş. Yeni sistem artık ülkenin koalisyona gitmesini engelleyecek. %50+1oy almak kolay bir iş değil. Bizim milletimiz her zaman mevcutların içerisinden en iyisini seçme başarısını göstermiştir Daha güçlü bir Türkiye için Güçlü bir “ EVET “  “ Dedi.

Konuşmasının ardından Milletvekili Dişli ve beraberindekiler, Hendek’teki başka programlara devam etmek için programdan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ