Yesevi Ocakları Genel Başkan Vekili Hasan Dişli'ye Dost ziyereti - Sakarya Medyası Yesevi Ocakları Genel Başkan Vekili Hasan Dişli'ye Dost ziyereti
Sakarya Medyası

Yesevi Ocakları Genel Başkan Vekili Hasan Dişli’ye Dost ziyereti

Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam, Yesevi Ocakları Genel Başkan Vekili Hasan Dişli’ye dost ziyareti gerçekleştirdi.

Yesevi Ocakları Genel Başkan Vekili Hasan Dişli’ye Dost ziyereti

Sağlam, Yaklaşık 20 yıldır tanıdığım ve tanıdığım içinde  hiç pişmanlık duymadığım, teşkilat ve sivil toplum kuruluşlarının öncü isimlerinden biri olan sayın Hasan Dişli beyefendiyle güncel konular üzerine hasbıhal ettik.

Dostlarla sohbet ve istişarenin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

 

Değerli dostum  Yesevi Ocakları Genel Başkan Vekili Hasan Dişli ise, ziyaretlerimizden çok memnun olduklarını dile getirirken Genel Başkan vekilliğini yaptığı Yesevi ocaklarından bahsetti.

 

Dişli, Ülkemizin içerisinde bulunduğu konumda düşünen, fikir veren ve yöneten bir gençlik hareketine olan ihtiyaç iyiden iyiye ortaya çıktı.

Ülke meselelerine duyarlı, çevresinde yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmayan gençlerin bir araya gelerek tepkilerini, fikirlerini ve önerilerini ülke menfaatleri çerçevesinde yönetim kademesine ifade etmesi gerekmektedir.

 

Yesevi Ocakları bu ihtiyacı karşılamak amacı ile temelinde milli ve manevi değerlerin sentezini bulunduran ve düşünce odağına insanı koyarak fikir üreten bir gençlik hareketi olarak 18 Mart 2014 tarihinde resmen kurulmuştur.

 

Yönetim kurulu tarafından tüm ülkeyi kapsayacak şekilde teşkilatlanmayı amaçlayan, üniversitelerde resmen öğrenci kulüpleri kurma çalışmalarını başlatan ilk gençlik hareketi olan Yesevi Ocakları ülkede yeni bir Gençlik Meclisi oluşması için de öncülük etmektedir diyerek, ziyaretimizin kendilerini çok memnun ettiklerini dile getirdi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ