Şehir Kütüphanesi için ilk adım atılıyor - Sakarya Medyası Şehir Kütüphanesi için ilk adım atılıyor
Sakarya Medyası

Şehir Kütüphanesi için ilk adım atılıyor

Büyükşehir Meclis Toplantısı 10 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Toplantıda Şehir Kütüphanesi’nin yapılacağı alanla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Serdivan Belediyesi’yle protokol imzalanması için Başkan Toçoğlu’na yetki verilmesi görüşülecek. Korucuk’a kazandırılacak SAMEK merkezi için de yer tahsisi yapılacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 10 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Meclis Toplantı Salonu’nda, saat 14.00’da başlayacak görüşmelere Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlık yapacak. Meclis üyeleri, 77 maddeyi karara bağlayacak.

 

Şehir Kütüphanesi için ilk adım

Toplantıda, Şehir Kütüphanesi’nin Eski Serdivan Belediyesi’nin bulunduğu alanda hayata geçirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Serdivan Belediyesi ile protokol imzalanması hususunda Başkan Toçoğlu’na yetki verilmesi görüşülecek. Ayrıca Nisan Meclis Toplantısı’nda Korucuk’a kazandırılacak SAMEK merkezi için de yer tahsisi gerçekleştirilecek.

 

50 Milyonluk asfalt

Nisan Meclis Toplantısı’nda SASKİ’nin şehir genelinde yürüttüğü altyapı çalışmaları sonrasında yolların onarılmasında kullanılacak 50 Milyon TL’lik kredi için de Büyükşehir Belediye Başkanı’na yetki verilmesi meclis üyelerinin oylarına sunulacak. Meclis’te İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor, Ulaşım, Hukuk ve Tarım Komisyonlarına üye seçimi de gerçekleştirilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ