“Arsalara Ait m2 Birim Değer Takdir Komisyonu Toplandı” - Sakarya Medyası “Arsalara Ait m2 Birim Değer Takdir Komisyonu Toplandı”
Sakarya Medyası

“Arsalara Ait m2 Birim Değer Takdir Komisyonu Toplandı”

2018 yılı Emlak Vergisi genel beyan döneminde uygulanacak arsalara ve arsa sayılacak parsellenmemiş arazilerde arsa metrekare birim fiyatları için oluşturulan takdir komisyonu 11 Nisan Salı günü Karasu Belediyesi Meclis Salonunda toplandı.

“Arsalara Ait m2 Birim Değer Takdir Komisyonu Toplandı”

Toplantının açılış konuşmasını Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Murat Çelik yaptı. Açılış konuşmasının ardından toplantıya katılan Belediye Başkanlığının görevlendirdiği bir başkan ve üyenin Vergi Daire Başkanlığının görevlendirdiği iki üyenin, Karasu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünü temsilen bir üyenin, Sakarya Ticaret Odasından bir üyenin ve ilgili Mahalle Muhtarlarının yemini ile oturum açıldı.

Karasu Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Komisyon üyelerine 2018 yılı için uygulanan metrekare birim fiyatları verilerek bir önceki komisyonun çalışmaları ve fiyatları değerlendirildi. 2018 yılı beyan dönemi tespit edilecek fiyatlarda Belediye sorumluluğu altında olan alanların, içi yeni açılan cadde ve sokakların ve buna bağlı olarak açılan  sokak ve caddelerin başlangıç ve bitiş noktaları, yine sahil kesiminde ve iç kesimlerde yapılan 18. Md uygulamaları yapılmış bölgeler tanıtılarak bu bölgelerin sokak ve caddeleri imarda konut, ticaret ve sanayi olarak ayrılan yerler sunum şeklinde tüm üyelere aktarıldı.

 

Arsalara Ait m2 birim değer takdir komisyonunun yemin ederek görevine başladığını bildiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Kurulan komisyon, çalışmalarına 2 aylık süreç boyunca devam edecek. 15 Haziran sonunda komisyon çalışmalarını tamamlayacak. Takdir Komisyonunun aldığı kararlar Belediyemizde ve ilgili Mahalle Muhtarlıklarında 15 Haziran sonunda askıya çıkartılacak. Alınan kararların şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ