Bu Milletin Dirilişi İçin Evet - Sakarya Medyası Bu Milletin Dirilişi İçin Evet
Sakarya Medyası

Bu Milletin Dirilişi İçin Evet

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte İstiklal Mahallesi’ndeki Serdivan Kayı Obası’nı ziyaret etti.

Bu Milletin Dirilişi İçin Evet

Tarihi ve kültürel değerleri yaşatmak, örf ve adetleri gelecek kuşaklara aktarmak adına mahalle sakinleri olarak Serdivan Kayı Obası adıyla bir araya geldiklerini ifade eden vatandaşlar “Kültürümüzün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına bir aradayız. Burada birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz.” şeklinde konuştular.

 

Bu tür faaliyetlerin birlikteliği pekiştirdiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kayı Obası’nın Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda baş rolü üstlendiğini ifade ederek, bu mekanın geleneklerimizi yaşatması adına önemli bir görevi ifa ettiğini söyledi.

 

Değerlerimizi yaşatma gayesiyle hareket eden Serdivan Kayı Obası sakinlerini tebrik eden AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, referanduma sayılı günler kaldığını hatırlatarak halk oylaması ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

 

Hangi Diktatör Bunları Kabul Eder?

 

Diktatörlük geliyor diyenlerin yalan söylediğini ifade eden Çelik, üç farklı yöntemle Cumhurbaşkanı adayı olunabileceğini anlattı. Çelik: “Mecliste grubu olan partiler Cumhurbaşkanı adayı çıkarabilecek. En son seçimlerde %5 oy almış siyasi partiler Cumhurbaşkanı adayı çıkarabilecek. 100 bin imza toplamayı başarmış 40 yaşını aşkın üniversite mezunu vatandaşlar seçim kuruluna başvurarak Cumhurbaşkanı adayı olabilecek. Şimdi soruyorum size diktatörlük bunun neresinde? Hangi diktatör adam bunları kabul eder?” diye konuştu.

 

Yalanın Böylesine Ne Denir?

 

Yeni yönetim sistemi ile Cumhurbaşkanı’na lokantaları ve kahveleri kapatma yetkisi doğacağı iddialarının komik olduğu kadar muhalefetin ne kadar acınacak duruma düştüğünün de göstergesi olduğunu ifade eden Başkan Alemdar, “Bugün mahallede kime sorarsanız sorun, işletmelerin ruhsatını belediyelerin onaylayıp iptal ettiğini bilir. Olayı buraya getirmiş olmak yönettikleri devletten habersiz olmak demektir. Burada amaç kimin kapatıp kapatmadığını söylemek değil, milletin kafasını karıştırmaktır. Yalanın böylesine ne denir? Ama milletimiz bu numaraları yemediğini 16 Nisan’daki Evetleriyle gösterecektir.” dedi.

 

16 Nisan Bir Milat

 

Üzerinde durulması gereken konunun, esasında kadim medeniyetimiz olduğunu vurgulayan Alemdar, “Kayı Obası’ndan çıkarak diriliş gösteren ve bir cihan devleti kurulmasına vesile olan atalarımız bize çok değerli bir miras bıraktılar o da vatanımız. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hedef koyduğumuz 2023’e daha güçlü adımlarla ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için 16 Nisan bir milat. Bu milletin dirilişi için 16 Nisan’da Evet diyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ