Konya Mitingi Öncesi Serdivan’a Misafir Oldular - Sakarya Medyası Konya Mitingi Öncesi Serdivan’a Misafir Oldular
Sakarya Medyası

Konya Mitingi Öncesi Serdivan’a Misafir Oldular

Referandum çalışmalarını yerinde incelemek için Türkiye’de bulunan Tunus’un En Nahda Partisi Genel Başkanları ve parti yöneticileri Serdivan’a misafir oldu

Konya Mitingi Öncesi Serdivan’a Misafir Oldular

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte Zaman Park’ta bir araya gelen 9 kişilik heyet, Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören yabancı öğrencilerin de yer aldığı oturumda önemli mesajlar verdi.

Türkiye Örnek Bir Ülke 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Müslümanların sesinin dünyada daha gür çıkmaya başladığını belirten heyet, Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük anlamında da dünyaya örnek olacak ülkelerden birisi olduğunun altını çizdi.

 

Türkiye Kaldığı Yerden Büyümeye Devam Edecektir

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş olduğu AK Parti, Türkiye’de ne ise Tunus’ta da En Nahda hareketinin aynı hassasiyette yönetim sergilediğini belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, “Arkadaşlarımız Tunus’tan buraya referandum çalışmalarımıza destek olmak için teşrif ettiler. İnşaallah onların da vermiş olduğu destekle birlikte Türkiye 16 Nisan’da kaldığı yerden üzerine daha fazlasını koyarak büyümeye devam edecektir.” diye konuştu.

 

Bize Destek Olmak İçin Tunus’tan Geldiler

 

Sakarya Üniversitesi’nde 107 farklı ülkeden öğrencinin eğitim gördüğüne değinen AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz “Onların her biri bizim kardeşimiz. Onlarla en son konuştuğumuzda 16 Nisan’da EVET çıkması için dua ettiklerini bize ilettiler. Bugün bir başka kardeşlerimiz Tunus En Nahda Hareketi’nin ileri gelenleri, Şeyh Gannuşi’nin yardımcıları bizimle. Onlar bizim kardeşlerimiz, misafirlerimiz. Türkiye’de seçim çalışmaları nasıl gidiyor bunu gözlemliyor, bize destek oluyorlar.” dedi.

 

Onlar Tunus’tan Biz Sakarya’dan Aydınlatmaya Başladık

 

Tunus’tan gelen misafirlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla Konya’da gerçekleşecek olan mitinge de katılacaklarını ifade eden Yavuz, “Onlar Tunus’tan aydınlatmaya başladılar biz Sakarya’dan. Her birimiz gittiğimiz yerlere biraz daha aydınlık getirerek bütün dünyanın aydınlık olmasına katkı sağlayacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye Sabrın Sonucunu 16 Nisan’da Alacaktır

 

Yeni Türkiye’nin temellerini atmak üzere Türk halkına destek olmak için Sakarya’da ve Türkiye’de bulunduklarını ifade eden En Nahda Partisi sözcüsü Mohsen Nouichi, “Bizim için Türkiye’nin tarihi bir önemi vardır. Bizleri bu tarihi dostluğa taşıyan ve bugünden sonra da gelecek nesillere ulaştıracak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan aynı zamanda Türkiye’nin iktisadi ve siyasi alanda ilerlemesini sağlayan önemli bir liderdir. Kuran-ı Kerim’de Cenab-ı Hak, “Siz üzülmeyin, sabredin. Sonucunda siz başarılı olacaksınız buyuruyor.” İnşaallah bu sabrın sonucunu 16 Nisan’da Türkiye alacaktır.” dedi.

 

Örf ve Adet Olmazsa Kendi Benliklerinizi Kaybedersiniz

 

Yabancı ülkelerden Sakarya’ya gelerek üniversitede eğitim gören öğrencilere seslenen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Kendi adımıza iyi bir tahlil yapmamız, kendimizi gözden geçirmemiz lazım. Büyüklerimizin ortaya koydukları mücadeleyi devam ettirmemiz gerekir. Özellikle buradaki öğrencilerimiz; örf ve adetlerine göre kendi ülkelerinde bir demokratikleşme, kalkınma ve özgürlük hareketi başlatmaz, başkalarının yaşam tarzına göre bir gelecek belirlemeye çalışırlarsa hata eder, kendi benliklerini kaybederler.” şeklinde konuştu.

 

Serdivan’ı Örnek Alıyoruz

 

Başkan alemdar Zaman Park’taki toplantı sonrası En Nahda Partisi temsilcilerini makamında misafir etti.

 

Seçim çalışmaları ile ilgili Türkiye’de farklı illeri ve ilçeleri ziyaret ettiklerini belirten En Nahda yöneticileri, Sakarya’da da Serdivan’a misafir olduklarını ve buradaki çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade ederek Milletvekili Yavuz, Başkan Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik’ten referandum süreci ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Serdivan’da AK Parti teşkilatının planlı ve hummalı bir şekilde çalıştığına şahit olduklarını belirten Genel Başkan yardımcıları aynı yöntemle kendi ülkelerindeki seçimlerde de bu deneyimden istifade edeceklerini belirttiler.

 

Başarıda Birlikte Hareket Ve Uyum Önemli

 

Belediyedeki toplantıda Başkan Alemdar teşkilatlanma ve seçim çalışmaları noktasında Serdivan’ın güzel bir senkronizasyonu yakaladığını ifade ederken kazanılan başarılarda birlikte hareket ve uyumun son derece önemli olduğunu söyledi.

 

Alemdar program sonunda misafirlerine Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi öğrencilerinin yaptığı ebru hediye etti.

 

Heyet daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’daki mitingine katılmak için Sakarya’dan ayrıldı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ