AK Parti Saadet Partililerle toplandı - Sakarya Medyası AK Parti Saadet Partililerle toplandı
Sakarya Medyası

AK Parti Saadet Partililerle toplandı

“Bu seçimin tekrarı yok”

AK Parti Saadet Partililerle toplandı

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ AK Partili eski ve yeni vekiller Saadet Partisi eski İl Başkanları ve meclis üyeleri ve partinin kanaat önderleriyle bir araya gelerek, aynı davanın yolcusu olduklarını ve yarın verecekleri oyların bu dava için önemini anlattılar.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, eski Saadet Partili Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik,  AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, AK Parti eski Milletvekili Recep Yıldırım, Elegant restoranda Saadet Parti’nin kanaat önderleriyle bir araya gelerek destek istedi.

BİR ELMANIN İKİ YARISIYIZ

Saadet Partililerin kanaat önderleriyle birlikte yapılan toplantını açılış konuşmasını yapan AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Bu dava kutsal bir dava biz yıllardır birlikte bu davanın mücadelesini verdik. Bir elmanın iki yarısı gibiyiz. 28 Şubat neyse 15 Temmuz, Gezi olayları, 17/25 Aralık ve MİT Tırları olayları da aynı davaya yapılan saldırıydı. Bu açıdan şimdiki süreçte yine birlikte olmanın gayretindeyiz. Hıristiyanlar, Ortodokslar, Katolikler geçende nasıl bir araya gelerek dünyaya mesaj vermeye çalıştıysa bizim inancımız için de şimdi birlik zamanıdır”dedi.

 

BU BAĞI KOPARMAYALIM

AK Parti eski Milletvekili ve eski Saadet Partili Recep Yıldırım ise davete katılan tüm Saadet Partililere teşekkür ederek, “Bu davanın temel taşı olan, bu araziyi süren ve bu dava yolunda yıllardır mücadele veren Sevgili Necmettin Erbakan Hocamızın ülkesi için idealinde ne varsa hepsini AK Parti yerine getirmiştir. Bu seçimin tekrarı yok. Bu bir çağ açacak referandum, madem ki, eskiden beri gelen bir gönül bağımız var bu bağı koparmayalım. Mesele o vekil bu vekil değil, mesele davanın yanında olmak.”diye konuştu.

 

KAYBEDEN TÜRKİYE OLDU

AK parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Türkiye’nin bu güne kadar 4 anayasa değiştirdiğine dikkat çekerek, sistemin artık değişmesi gerektiğini savundu.Tüm Başbakan ve Cumhurbaşkanlarının birbirleriyle kavgalı olduğuna dikkat çeken İsen, Cumhurbaşkanı her zaman kalıyor ama kaybeden Türkiye oluyor. Ahmet Necdet Sezer’in, Başbakan Bülent Ecevit’e bir kitap fırlatmasıyla bu ülke bir gecede birikimlerinin yarısını kaybetti.”dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ise bu mücadelenin sadece AK Parti’nin mücadelesi olmadığını ifade ederek, “Bu bir parti seçim değil sistem değişikliği seçimidir. Aynı dava yolunda verdiğimiz mücadeleyi bir kez daha hatırlatmakta ısrar ediyorum. Biz evliya değiliz hatalarımız olabilir. Olmuştur, yine olacaktır. Sonuçta beşeriz. Ancak hatamızın düzeltmesini biliriz. Hatamız varsa aynı yolda mücadele ettiğimiz siz kardeşlerimizle birlikte düzeltiriz. Bu seçimin tekrarı yok. Davamıza sahip çıkalım” diye konuştu. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ise kendisinin de aynı partiden geldiğini belirterek “Bizim de gönlümüzden geçen bir kanaat vardır. Evet vardır.”dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. ibrahim bakır dedi ki:

  cıkarı olanlara gün doğmuşdur her secim zamanı bu gene ıyı eskı saadetlı dedıklerı yanı eskı refahlı demek istemişler olsun yesınler ac kalmasınlar ne olcakkı sankı gercı ben saadetlıyım ama ac degılıl urucluyum ya ondan cagırmadılar herhalde

 2. mahrum yıldız dedi ki:

  bunların hepsi ak partili…. en baştaki necmi ibil mesela ak partili…mesut gökdemir oda ak partili…

 3. ahmet soykan dedi ki:

  böyle şeylere neden ihtiyaç duyuyorlar zaten yuzde altmışla evet çıkacak saadetin yüzde 0.1 oyunamı ihtiyacımız var.

 4. Hadi oradan dedi ki:

  Burada saadet partili falan yok, kandırmayın kimseyi, o rezil 18 maddeye saadet partisi asla evet demiyor

BİR YORUM YAZ