Söğütlü’de muhtarlarla istişare - Sakarya Medyası Söğütlü’de muhtarlarla istişare
Sakarya Medyası

Söğütlü’de muhtarlarla istişare

Söğütlü Belediyesi tarafından düzenlenen Genişletilmiş Muhtarlar Toplantısı’nın 24. gerçekleştirildi.

Söğütlü’de muhtarlarla istişare

Toplantıya katılım

Kaymakamlık binasında düzenlenen toplantıya Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İlçe Jandarma Komutanı Serhat Arpat, Emniyet Amiri Serdar Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Fidan, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Gürkan, Meclis Üyeleri, Belediye ve Kaymakamlık Daire Müdürleri, Sedaş, Ağdaş Sorumluları ve Muhtarlar katılım sağladı.

 

Hazine yerleri

Toplantıda,  Söğütlü’deki üç yıl içerisinde artan konut sayısı, seçimlerden sonra belediyelere devredilen camii, cami yerleri, cayır vasfındaki yerlerin hazineye geri teslimi ile ilgili çalışmalar, korumaya alınan tarım araziler için bilgilendirme çalışmaları, ilçedeki köy konakları çatılarının tadilatı, mahallerde yapılan düğün, sünnet, asker eğlencesi gibi organizasyonlar için yapılması planlanan çelik konstrüksiyon yapılar, havaların ısınmasıyla merkezdeki kanalizasyon çalışmalarının artması ve diğer mahallelerde de lokal kanalizasyon çalışmaları konuşuldu.

 

Yapılan çalışmalar

Şehir Hastanesi’nin ilçemize yapılması konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Genç, “Yüksekokul yapımı ihalesi şartnamesi hazırlandı ve ihale kısa sürede yapılacak. Akçakamış yolunun yapım çalışması için planlamalar gerçekleşti. AFAD’dan belediyeye hibe olarak gelen araçların bakımı yapılması sonra kullanılmaya başlayacağız. İlçe yollarında asfalt yama çalışmalar hız kazandı ve tarla yollarının bakım çalışmaları devam ediyor” dedi.

 

Gelen sorular

Toplantıda konuşma yapan İlçe Jandarma Komutanı Serhat Arpat, Emniyet Amiri Serdar Yıldırım, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Gürkan,  Meclis Üyeleri, Sedaş, Ağdaş, Saski Sorumluları gelen soruları tüm ayrıntılarıyla cevapladılar.

 

Bilgi paylaşımı

Toplantının sonunda Başkan Hüseyin Genç: ” Yapılan bu toplantılar sayesinde ilçemizde bu güne kadar birçok sorunu istişare ile çözdük. Bundan sonrada her zaman bir araya gelerek her ay eksiklerimizi konuşacağız. Ve yapılan, planlanan işlerin bilgilerini vereceğiz. Toplantımıza aksatmadan katıldığınız için teşekkür ederim” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ