Akyazı marmara'da birinci - Sakarya Medyası Akyazı marmara'da birinci
Sakarya Medyası

Akyazı marmara’da birinci

16 Nisan Pazar günü tüm yurtta gerçekleştirilen ve 51.4 Evet, 48.6 Hayır ile sonuçlanan 2017 Cumhurbaşkanlığı Sistemi sonrası ülke genelinde il ve ilçe bazında sonuçlarda netleşmeye başladı.

Akyazı marmara’da birinci

 

%79.83 EVET oy oranı ile Sakarya’da 16 ilçe arasında birinci olan Akyazı bu oranla Marmara bölgesinde de birinciliği aldı.

Marmara’da 11 İlde bulunan ve Referandum seçimleri sonucu aldıkları EVET oyları ile illerinde birinci olan ilçeler arasında Akyazı %79.83 EVET oy oranı ile Marmara’da da birinci oldu.

 

Aynı zamanda; Akyazı’mızın mahallesi olan Güzlek mahallemiz %100 EVET oyu ile Türkiye’de Birinci oldu. 318 oydan 2 oy geçersiz çıktı. 316 oy ise EVET çıktı.

 

1982 Darbe Anayasası Referandumunda %92 oy oranı ile HAYIR diyen Akyazı Topağaç (Ramaslı) mahallesinde Anadolu Ajansı muhabirlerine röportaj veren Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN; “Bu çok gurur verici bir hadise Akyazı’mız %79.83 EVET oy oranı ile Sakarya’da 16 ilçe arasında birinci olmuştur. Ve tabii, tüm Marmara bölgesinde de 11 il arasında birinci olan ilçeleri de oy oranı ile geride bırakan ilçem insanlarını tebrik ediyorum. Bu başarı Ak Parti Akyazı ilçe Teşkilatımız ana kademe, Kadın Kolu ve Gençlik Kolu Başkan ve üyelerinin güzel ve etkili çalışmalarının yanı sıra ilçem insanların büyük çoğunluğunun sağduyu ile karar vermesi ile gelmiştir. Bu doğrultu da her zaman yanlarında olduğum ve bu referandum seçimlerinde omuz omuza gayretli bir şekilde birlikte çalıştığımız Ak Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, Kadın Kolu Başkanı Oya Asan ve Gençlik Kolu Başkanı Osman Öztürk’ün şahsında partimize gönül vermiş tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu başarıda önemli katkısı olan Milliyetçi Hareket Partisi Başkan, yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Ama en büyük katkıyı veren ve en içten teşekkürlerimi Evet’i tercih eden Akyazılı hemşerilerime sunuyorum. Bu başarı hepimizin bundan sonra yeni bir sisteme geçiş yaparken birlik ve beraberlik içinde yaşayarak yeni Akyazı’yı ve yeni Türkiye’yi inşaa edeceğiz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ