Halk Oyunları festivali 21 Nisan’da başlıyor - Sakarya Medyası Halk Oyunları festivali 21 Nisan’da başlıyor
Sakarya Medyası

Halk Oyunları festivali 21 Nisan’da başlıyor

Sakarya Uluslar arası 12. Uluslar arası Egemenlik Haftası Halk Oyunları festivali 20-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak.23 Nisan ile birleştirilen festivalde çeşitli Ülkerlerden gelen öğrenciler yöresel halk oyunları gösterisi yapacak.

Halk Oyunları festivali 21 Nisan’da başlıyor

Sakarya Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Adapazarı belediyesi işbirliği ile düzenlenen Sakarya 12. Uluslararası Halk Oyunları Festivali 21 Nisan Cuma günü saat:10.00’da Sakarya Valiliği ziyareti ile başlayacak. Çeşitli ülkelerden gelecek öğrenciler yöresel kıyafetleri ile saat: 11.00’de Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ve saat:12.00’de de Adapazarı Belediyesi’ne ziyarette bulunacaklar. Ekip saat:15.00’te, Kent Meydanı’nda toplanacak. Kent Meydanı’ndaki kısa gösterinin ardından tüm gruplar Adapazarı Belediyesi önüne gelerek 5-6’şar dakika süreli oyunlarını sergileyecekler.

 

SABAH VE AKŞAM KUTLAMA

Gruplar 22 Nisan Cumartesi günü saat:12.30’da Erenler ADA AVM ve AGORA AVM’de gösteri yapacaklar. Misafir ülkeler 23 Nisan Pazar günü ise saat:10.00’de Serdivan Spor Salonuna getirilecek. Burada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak kutlamalarda gruplar 8 dakikalık halk oyunları gösterilerini yapacak.  Akşam saat:19.00’da kostümleriyle hazır olacak öğrenciler alfabetik sıraya göre salondaki yerlerini alacaklar. Saat.19.30’da başlayacak halk oyunları gösterileri ev sahibi ülke olarak Sakarya Pamukova Fatma Hanım İlköğretim Okulu’nun sergileyeceği oyun ile başlayacak. Konuk ülkeler önceden çekilen kura ile sırasıyla gösterilerini yapacak. Gösterileri tüm halk ücretsiz olarak izleyebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ