AK Parti, Erdoğan ile Değişecek - Sakarya Medyası AK Parti, Erdoğan ile Değişecek
Sakarya Medyası

AK Parti, Erdoğan ile Değişecek

AK Parti Sakarya milletvekili aday adayı Cihan Saraç, kaleme aldığı son yazısında referandum sonucunu ele aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın referandumda başarılı bir sonuç aldığını söyleyen Saraç, Erdoğan’ın AK Parti’ye katılmasıyla partide büyük değişim yaşanacağını ifade etti.

AK Parti, Erdoğan ile Değişecek

AK Parti Sakarya milletvekili aday adayı Cihan Saraç, kaleme aldığı son yazısında referandum sonucunu ele aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın referandumda başarılı bir sonuç aldığını söyleyen Saraç, Erdoğan’ın AK Parti’ye katılmasıyla partide büyük değişim yaşanacağını ifade etti.

İŞTE SARAÇ’IN O YAZISI:

Geride bıraktığımız referandum süreci aslında  Recep Tayyip Erdoğan’ın halktan aldığı destekle bir kez daha başarılı sonuç aldığını 7 düvele karşı ve Kılıçdaroğlu’na bir kez daha yenilgiyi göstermesi açısından güzel bir sonuç olmuştur.

Tabi ki bu referandum sonucunun sorgulanması gerektiğini düşünenlerin başında gelmekteyim. En son Cumhurbaşkanlığı sürecinde bir kampanya süreci olduğunu düşündüğümüzde yüzde 51.41 sonucunun tartışılmaz bir galibiyet ama halkın beklentisi açısından ve yapılması gerekenlerin yapılması açısından da net bir mesaj olduğunu düşünmek hiç de yanlış olmaz.

 

Bunların sebeplerinin başında her ne kadar araştırılması yapılmış olsa da FETÖ ile mücadelede siyasi ayağının eksik olması ve  temizlenmemiş olması ve bu beklenti oylara yansıdığını görmekteyiz.

Halk her şeyi çok iyi bir şekilde analiz etmekte ve sandıkta da bunun cevabını vermektedir.

Bir zamanlar “Muhtar bile olamaz” denilen adamı “Devlet Başkanı” adayı yapmak ve tümüyle karşısında duran
Bir taraftan PKK’yı,

Bir taraftan YPG’yi,

Bir taraftan PYD’yi,

Bir yandan DHKP-C’yi

Bir yandan Deaş’ı

Bir taraftan Fetö’yü…

Diğer taraftan, Almanya’yı, Hollanda’yı, Fransa’yı, Belçika’yı, İsviçre’yi, Avusturya’yı, İngiltere’yi, Amerika’yı…Yenilgiye uğratmak kolay hazmedilecek bir durum tabi ki değildir

 

Buradaki duruşu ve halkın Reis’e olan güveni aslında bu oyların tamamı Reis’in demekte haksızlık olmaz..

Evet referandum sonuçlarının 10 günlük sürecinden sonra kesinleşmesi ve Reis in AK Parti’ye üye olması bundan sonraki gelişmelerde Ak Parti içi siyasetin yönünde yeni gelişmelere gebe kalacağını görmek hiç de zor değil.

Recep Tayyip Erdoğan üzülerek bıraktığı partisine yeniden dönerek baştan aşağı yenileyeceğini halkın beklentisine cevap vereceğinden hiçbir şüphem yok.

 

Siyasi  FETÖ ayağının daha da tespit ve çalışma yapılarak netleşerek varsa hesap sorulması halkın kafasındaki olan soru işaretleri de kaldırmış olacaktır.

2019 Kasım genel seçimleri her ne kadar kati bir karar olsa da yapılacak parti içindeki bir yenilenmenin halk tarafından hızlı bir şekilde karşılık göreceğini bilen Reis’in 2019 seçimlerini beklemeyeceğini kendi düşüncem olarak da belirtmek isterim.

 

Bundan sonra hayır veren vatandaşlarımızı da ayırt etmeden  halkı bütünleyici, yapıcı bir siyaset ekonomi ağırlıklı projelere hız verilen  hükümet çalışması ile ülkemizin hızlı bir şekilde daha refah ve yükselen bir Türkiye güzel günlere doğru gelmesi için hep birlikte destek olarak TEK VATAN, TEK BAYRAK, TEK MİLLET, TEK DEVLET ANLAYIŞI İÇİNDE güçlü kılacaktır. Sağlıcakla kalın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ