Dünya çocuklarından Adapazarı Belediyesi’ne ziyaret - Sakarya Medyası Dünya çocuklarından Adapazarı Belediyesi’ne ziyaret
Sakarya Medyası

Dünya çocuklarından Adapazarı Belediyesi’ne ziyaret

Dünya çocuklarından Adapazarı Belediyesi’ne ziyaret

Sakarya 12. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları festivali kapsamında 6 ülkeden Sakarya’ya gelen 300’e yakın çocuk, Adapazarı Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Bu yıl 12.si düzenlenen Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları etkinlikleri çerçevesinde yurt dışından ilimize gelen çocuklar, Adapazarı Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Gerçekleşen ziyarete, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Özkan Gümülcineli, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz katıldı.

Önümüzdeki yıllarda katılımın daha da zenginleşeceğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Yorulmaz, “Bizler bu çocukları ilimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Öğrenciler şuanda kendi akranlarıyla ailelerle birlikte kalıyorlar ve Pazar gününe kadar şehrin muhtelif yerlerinde gösteri yapacaklar. Bu vesile ile başta Adapazarı Belediye Başkanımız Süleyman Dişli olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Vekili Erol Aydın ise, “Hangi dili konuşurlarsa konuşsunlar, çocuklarımızın masumiyeti evrenseldir ve aynı zamanda geleceğimizin de teminatıdır. Bu gibi etkinlikler farklı kültürlerin bir araya gelmesi açısından önemli olduğu kadar devamlılığın sağlanması açısından da oldukça önemlidir. Bizler de Adapazarı Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız.” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ