200 Bin işçinin kaderi bu pazarlığa bağlı - Sakarya Medyası 200 Bin işçinin kaderi bu pazarlığa bağlı
Sakarya Medyası

200 Bin işçinin kaderi bu pazarlığa bağlı

Kamuda kurumlarında çalışan işçilerin maaş zammını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri haftaya başlıyor. Türk-İş Başkanı Sakaryalı Ergün Atalay katıldığı ulusal bir TV kanalında taleplerini dile getirdi.

200 Bin işçinin kaderi bu pazarlığa bağlı

Kamuda çalışan 200 bine yakın işçinin 2017 ve 2018 yılı maaş zamları için hükümetle Türk-İş önümüzdeki günlerde masaya oturmaya hazırlanıyor.

Sakaryalıların da yer aldığı, 200 bin işçiyi ilgilendiren görüşmelerde Sakaryalı olan Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay baş aktör olarak görev alacak. Atalay TV programına yaptığı açıklamada zam taleplerini dile getirdi.

 

Bakan Müezzinoğlu’na teklif sunulacak

Türk-İş, nihai teklifini 24 Nisan Pazartesi günü belirleyecek. 26 Nisan Çarşamba günü ise teklif, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sunulacak.

 

Sakaryalı Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, öncelikle düşük ücretli çalışanlara seyyanen zam yapılması talebinde bulundu.

 

Taban yüzde 4

Türk-İş’in maaş zammı talebi ise enflasyon oranı üstüne en az 4 puan refah payı olacak. Pazarlıklar bu oran üzerinden değerlendirmeye alınacak.

 

Taşeronlar ne olacak?

Ülke genelinde, Sakarya’ nın da içinde yer aldığı, 800 bine yakın taşeron işçiyle 20 bin geçici işçinin daimi kadroya alınması talebi de sözleşme görüşmelerinde bu görüşmede ele alınacağı ifade edildi.

 

Sakarya’da açıklamıştı

Sakaryalı olan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak geçtiğimiz hafta basın mensupları ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulunmuştu.  Kdem tazminatı, sözleşmeli kamu personeli ve daha birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Atalay, Sakarya dönüşü Türk-İş’te ulusal TV kanalına benzer açıklamalar yaptı.

 

Önümüzdeki hafta başı başlaması beklenen görüşmelerde Sakarya ve Türkiye genelindeki işçilerin gözü Türk-İş’de olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ