Arifiye'de 23 Nisan Coşkusu… - Sakarya Medyası Arifiye'de 23 Nisan Coşkusu…
Sakarya Medyası

Arifiye’de 23 Nisan Coşkusu…

Arifiye’de 23 Nisan Coşkusu…

23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Sakarya Valiliği ve Adapazarı Belediyesi katkılarıyla düzenlenen XII. Uluslar arası Halk Oyunları Festivali Arifiye Galası 22 Nisan Cumartesi günü saat: 17.00’de Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Türkiye’yi Amasya Sevgi Evleri Folklör Ekibi ve Diyarbakır Kayapınar Akşemsettin Ortaokulu Folklör Ekibinin temsil ettiği galaya ayrıca, Arnavutluk, Bosna Hersek, Moldova, Moldova Gagaus, Gürcistan ve Tataristan halkoyunları ekipleri katıldı.    

 

            Gösteri öncesi Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, galaya katılan ekiplere plaket takdim etti. Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı da, bu etkinliğin düzenlenmesine verdiği katkı nedeniyle Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya plaket takdim ederek, açılış konuşmasını yaptı.

 

            Arifiye’liler, Galaya katılan ekiplerin bir birinden güzel  gösterilerini büyük bir beğeni ile izledi. Gösteri sonrası Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, konuk çocuklar onuruna  Arifiye Gölbaşı Parkta yemek verdi. 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ