Halk Oyunları festivali sona erdi - Sakarya Medyası Halk Oyunları festivali sona erdi
Sakarya Medyası

Halk Oyunları festivali sona erdi

Halk Oyunları festivali sona erdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Adapazarı Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Sakarya 12. Uluslar arası Egemenlik Haftası Halk Oyunları festivali muhteşem bir kapanışla sona erdi.

 

Adapazarı Belediyesi öncülüğünde Serdivan Kapalıspor Salonu’nda düzenlenen ve 23 Nisan ile birleştirilen festivalde çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler yöresel halk oyunları gösterilerini sergiledi. Festival etkinliklerinde Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran,  Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Özkan Gümülcineli, Folkart Derneği Başkanı Sinan Çileli öğrencileri yalnız bırakmadı.

21-23 Nisan arasında kutlanan etkinliklerde misafir ülkeler ve Türkiye’den çeşitli illerden katılan öğrenciler Serdivan Kapalı Spor Salonunda gösterilerini yaptı. Muhteşem görüntülere sahne olan halk oyunları festivali öğrencileri gösterilere hazırlayan Halk Oyunu hocalarının gösterileri ile sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ