SASKİ’nin Sakarya’da doldurulamaz bir yeri var - Sakarya Medyası SASKİ’nin Sakarya’da doldurulamaz bir yeri var
Sakarya Medyası

SASKİ’nin Sakarya’da doldurulamaz bir yeri var

SASKİ’nin Sakarya’da doldurulamaz bir yeri var

SASKİ tarafından şehre kazandırılan ADASU HES öğrencilerden ilgi görmeye devam ediyor. Sakarya MYO Elektrik ve Enerji Bölümü öğrencileri, tesise yaptığı ziyaret ile derslerde öğrendikleri bilgileri pratikte görme şansı buldular.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından inşa edilen ADASU HES öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Sakarya Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji Bölümü öğrencileri ADASU HES’i ziyaret etti. Tesisin işleyişi hakkında yetkililerden bilgiler alan öğrenciler, tesis hakkında yetkililere sorular sorup, merak ettikleri konulara cevap aradılar. Üniversite eğitimleri açısından gezinin kendileri için son derece yararlı geçtiğini belirten öğrenciler, böyle önemli bir tesisi Sakarya’ya kazandırdıkları için SASKİ’yi tebrik ettiler.

SASKİ şehir için çok önemli

Sakarya MYO Elektrik ve Enerji Bölüm Başkanı Yrd. Doc. Dr. Muhammet Server Fırat ADASU HES’in Sakarya için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, “Nehrin boşa akan suyunu, şehrimizin önemli bir ihtiyacı olan elektrik enerjisi olarak geri dönüştürmek gerçekten takdir edilmesi gereken bir durum. SASKİ’nin sadece enerji değil, içmesuyu ve altyapı konusunda da önemli çalışmalarına şahit oluyoruz. Gerçekten takdire şayan çalışmalarının bulunduğunu söyleyebilirim. Tüm bu çalışmalar SASKİ Genel Müdürü Sayın Rüstem Keleş’in ne kadar çok yönlü ve ileri görüşlü biri olduğunun göstergesi. Kendisinin de bu konuda hakkını vermek gerekli. SASKİ’nin Sakarya’da doldurulamaz bir yeri olduğunu ve şehir için ne denli yoğun çalıştığını hepimiz görüyoruz. Öğrencilerimizin böyle bir tesisi çalışırken uygulamalı olarak görebilmesi, eğitimleri için bulunmaz bir fırsat” diye konuştu.

Hayranlıkla izliyoruz

Sakarya MYO Elektrik ve Enerji Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Burak Cumhuriyet, “Eğitimimiz için tesisleri gezip görmemiz çok güzel oldu. Elektriğin temelden nasıl üretildiğini öğrenmek amacıyla bu geziyi düzenledik. Bu şekilde büyük bir tesise hayatımda ilk defa geliyorum. İçerideki sisteme hayran kaldım. Bizi misafir ettikleri için SASKİ’ye teşekkür ediyorum” derken, sınıf arkadaşı Taha Arslan ise “Daha önce hiç Hidroelektrik Santraline gitmemiştim. Su direkt olarak pervaneleri döndürüp elektrik üretiyor diye düşünüyordum ancak buraya geldiğimde son derece sistemli çalışan bir yapı olduğunu gördüm. Balıkların zarar görmeden geçebilmeleri için yapılan düzenek çok hoşuma gitti. Şehirde bir misafir olarak SASKİ’nin yapmış olduğu hizmetlerden son derece memnunum” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ