Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de YPG'yi bombalıyor - Sakarya Medyası Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de YPG'yi bombalıyor
Sakarya Medyası

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’de YPG’yi bombalıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’de YPG’yi bombalıyor

Türkiye, obüs toplarıyla Suriye’nin kuzeyindeki Afrin kentinin kırsalındaki YPG mevzilerini bombaladı. Suriye içerisinde ve sınırında, yapılacak Afrin operasyonu nedeniyle büyük bir askeri sevkiyat yapıldığı bildirildi.

 

ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre Türkiye, PKK’nın Suriye kolu olarak gördüğü YPG’ye karşı harekete geçti.

 

Türkiye Kilis kentinde sınırdan YPG’nin elindeki Afrin kenti kırsalındaki örgütün mevzilerini obüs toplarıyla bombaladı. Türkiye bombardımanı saat 22:30 sularında başlatırken, şimdiye kadar 20 civarında top atışının gerçekleştiği öğrenildi.

 

Türkiye, Afrin’e bağlı Kestelcindo, Menaz, Şero, Malikiye ve Eyndakka bölgesindeki YPG mevzilerini obüs toplarıyla bombalarken, YPG ise havan toplarıyla karşılık verdi.

Türkiye’nin obüs toplarıyla yaptığı bombalamanın YPG’nin Afrin kırsalındaki savunmasını kırmayı amaçladığı belirtilirken, TSK ve ÖSO’nun Afrin’e bağlı Telrıfat ve Minig Askeri Üssü’ne yönelik yapacağı operasyonun ise çok yakında başlayacağı ifade ediliyor. Türkiye ve ÖSO yapacağı operasyon kapsamında Suriye içerisinde ve sınırda yoğun bir askeri sevkiyat yapıyor. Minig Askeri Üssü Afrin kentine 15 kilometre yakınlıkta bulunuyor ve büyük bir stratejik öneme sahip.

 

Askeri kaynaklardan gelen ilk açıklamada, “PYD Afrin’den birliklerimize ateş açtı. PYD’nin açtığı ateşe misliyle karşılık verildi” denildi.

Kaynak: sputnik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ