Şiddetin boyutu arttı! - Sakarya Medyası Şiddetin boyutu arttı!
Sakarya Medyası

Şiddetin boyutu arttı!

Doktoru saçından sürükledi

Şiddetin boyutu arttı!

Genel Sekreter Sağlam, 21 Temmuz 2017 saat 01.35’te Sapanca Devlet Hastanesi’nde acil serviste görevli hekime yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınadı.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.HasanSalih Sağlam, Sapanca Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli Dr. Fatma Banu Turhan’a yönelik hasta yakınları tarafından yapılan çirkin saldırıyı yazılı bir açıklamayla kınadı.

Genel Sekreter Sağlam,  olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “Doktor arkadaşımız gece yarısı görevi başında üç yaşındaki bir hastayı muayene ederken boğazına bakmak için kullandığı abeslangın (tahta çubuk) çocuğu öğürttüğü gerekçesiyle hasta yakını tarafından sözlü saldırı ve ardından fiziki şiddet ile karşı karşıya kalmıştır. Saçından sürüklenerek darp edilen doktorumuza bunu yapan vatandaşımızın yurt dışında yaşayan bir gurbetçi olması bizleri daha da şaşırtmıştır.

siddetin-boyutu-artti!-doktoru-sacindan-surukledi....JPG

Çünkü yurt dışında gece çocuğunuzda hastalansa hekime gidip çocuğunuzu muayene ettiremezsiniz. Telefonla ulaşarak ilgili hekimin talimatları doğrultusunda hareket eder hastaneye gidemezsiniz. Ülkemizde günün her saati aktif bir sağlık hizmeti verilirken, gecenin yarısında bile rahatlıkla hekim bulup dertlere derman bulma imakanı ortadayken, öz vatanına gelen bir gurbetçi vatandaşın bunu bilmesine rağmen böyle hareket etmesi asla kabul edilemez. Bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.Doktorumuzun genel durumunun iyi olması teselli kaynağımız olmuştur. Ancak vatandaşlarımıza fedakarca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması asla kabul edilemez. Şifa dağıtan ellere vefa gösterilmesini bekliyoruz.” dedi.

 

Konuyla ilgili adli sürecin başlatıldığını da hatırlatan Genel Sekreter Sağlam,sürecin takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abdullah oztunc dedi ki:

    İsmail kılınç abi sen neyin kafasını yaşıyorsun,gerçi seninde kabahatin yok,olaylara senin gibi bakmak lazim

BİR YORUM YAZ